Neriskujte své zdraví a nepodceňujte význam a důležitost osobních ochranných pracovních prostředků

Některá zaměstnání, ale i volnočasové aktivity, vyžadují nošení takzvaných OOPP, neboli osobních ochranných pracovních prostředků. Proč je nutné jejich nošení nepodceňovat a před jakými riziky vás mohou ochránit?

i Zdroj fotografie: Adobestock
                   

Některé úrazy mohou způsobit doživotní komplikace i smrt

Ne všechny pracovní úrazy končí šťastným koncem. Některé mohou člověka poznamenat na celý život, následkem některých z nich je dokonce i smrt. Tím se vás nesnažíme vystrašit, ale spíš vás varovat, abyste si při každé činnosti byli vědomi všech možných rizik. K řadě smrtelných úrazů totiž dochází také ve volném čase, kdy si lidé při práci v zahradě či v dílně nechrání své zdraví a zcela ignorují existenci OOPP.

Povinnost zaměstnavatele přijmout nezbytná opatření

Při manipulaci s toxickými látkami či předměty s ostrými hranami nepodceňujte nošení pracovních rukavic, v případě rizika pádu předmětu na hlavu noste ochrannou helmu a podobně. Pokud máte náročné zaměstnání a pohybujete se v prostředí, jež je považováno za nebezpečné, má váš zaměstnavatel ze zákona povinnost přijmout veškerá nezbytná ochranná opatření a pracovníkům poskytnout bezplatně osobní ochranné prostředky.

Noste OOPP a jakmile ztratí svou funkčnost, vyměňte je

Po vyškolení zaměstnanců o tom, jak jednotlivé pomůcky správně používat, jsou pracovníci povinni je využívat. Jakmile ovšem dojde k jejich poškození či ztrátě funkce, je nutné je okamžitě vyměnit za nové. Širokou nabídku všech možných OOPP lze najít na Hoffmann-group.com. V tomto e-shopu si samozřejmě můžete pořídit ochranné prostředky i pro svou vlastní potřebu. Ať už je využijete při práci v zahradě či ve své dílně.

Chraňte za každou cenu své zdraví a nepodceňujte důležitost OOPP.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články