Jeskynní dům o rozloze 1500 m² vybudoval vlastníma rukama. Luxusem se vyrovná kdejaké milionové vile - adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Jeskynní dům o rozloze 1500 m² vybudoval vlastníma rukama. Luxusem se vyrovná kdejaké milionové vile

Jeskynní dům o rozloze 1500 m² vybudoval vlastníma rukama. Luxusem se vyrovná kdejaké milionové vile

Vybudoval a přestavěl kus skály na útulný domov vlastníma rukama. Teď své bydlení sdílí s ostatními lidmi.

jeskyne 1
Zdroj fotografie: Se souhlasem Grant Johnson

Kdokoli by se od někoho doslechl, že bydlí v jeskyni, ťukal by si na čelo a zřejmě by dotyčného poslal na vyšetření k lékaři. Tento muž je ale zcela zdráv a rozhodl se splnit si svůj neobvyklý životní sen v podobě naprosto jedinečného bydlení. Grant Johnson bydlí v jeskyni o rozloze 1500 metrů čtverečních. A ačkoli je uměle vytvořená, i tak se jedná něco unikátního. 

Jak se stane to, že člověk začne bydlet v jeskyni

Pracoval jako horník a získal tak spoustu vzácných a praktických zkušeností, jak si svou vizi bydlení splnit. Ušetřil si dost peněz na nákup pozemku v Utahu, kde dalších 25 let žil v přívěsu bez elektřiny a tekoucí vody. Dokázal si také vypěstovat vlastní jídlo, což bylo téměř nutností, jelikož nejbližší civilizace byla více než dvě hodiny jízdy autem daleko. A to byste museli mít pořádný, terénní vůz. 

obyvak
Zdroj fotografie: Se souhlasem Grant Johnson

Vždy si zřejmě uměl poradit. Začal na svém pozemku pořádat treky na koních, které se nakonec staly neodmyslitelnou součástí přírodní rezervace Grand Staircase-Escalante. Mezitím přišel s nápadem, vytvořit si na pozemku dům, který už tam v podstatě stál. Do obrovské masy kamene vytesal a postupně odstřeloval otvory, které mu nyní slouží jako obytné místnosti. 

Dokonalý a útulný jeskynní dům

Přál si mít naprosto nerušený výhled, a tak má ve svém obydlí skleněné dveře. Vodu si přivedl z nedalekého jezera a elektřinu si vyrábí pomocí turbíny. Jeho pozemek je naprosto mimo civilizaci, a tak jediné spojení se světem, které má k dispozici, je satelitní internet. S jídlem si také vystačí. Má svá pole s obilím, chová prasata, koně a krávy. 

kuchyne 1
Zdroj fotografie: Se souhlasem Grant Johnson

Grant také vášnivě miluje hudbu. Hraje na harmoniku a zpívá. Svého talentu se rozhodl využívat pro přátele, a tak má ve své jeskyni i místnost k jamování. Často zve své přátele na relaxační posezení a poslech u něj doma, kde má zřejmě nádherně dotvořenou akustiku. Na jeho bydlení se můžete přijet podívat i vy!

loznice
Zdroj fotografie: Se souhlasem Grant Johnson

Pronájem jeskyně přes Airbnb

Plocha 1500 metrů je pro jednoho člověka přeci jen trochu moc. A tak má pro své hosty k dispozici byt se dvěmi ložnicemi a koupelnou. Je to pro něj osvěžující zkušenost, kdy poznává nové lidi a ti se zase inspirují jeho úžasným příběhem. Navíc se mohou kochat nádhernými výhledy do panenské přírody národního parku. 

Zdroj: Tiny House Giant Journey