Potom, co se stal muž milionářem, nechal srovnat rodnou vesnici se zemí. Neuvěříte, co na ní postavil

Asi každý měl někdy sen stát se milionářem a mít možnosti, o jakých se jiným ani nezdálo. Tomuto muži se však splnil, a jak své peníze využil, dostalo všechny do kolen.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na světě je spousta lidí a každý z nich má svůj vlastní příběh a životní cestu, kterou si musí projít. Zatímco někdo má již od malička všechno, jiný se narodí do chudoby a je rád za každý kousek chleba, který může sníst. Čtyřiapadesátiletý Xiong Shuihua se řadil do té druhé skupiny, ale rozhodl se, že to tak nenechá.

Těžké začátky se staly jeho motivací

Xiong Shuihua pochází z jižní Číny a jako malý chlapec vyrůstal v městečku jménem Xiongkeng. Jeho životní start nebyl vůbec lehký, jelikož město trpělo chudobou a každý obyvatel měl dennodenní starosti, jestli bude mít čím nakrmit své děti. Xiong žil v domě, který byl pokrytý bahnem, takže se hygiena v tomto městě dodržovala opravdu obtížně. Navíc tu byly velké problémy s čistou vodou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

O nějaké sprše, či dokonce vaně, se tady mohlo lidem jen zdát. Pro všechny byla tato životní situace těžká, přesto se k sobě lidé nikdy neobraceli zády a vždy se snažili jeden druhému pomoci. Věděli, že se mohou spolehnout jen na sebe navzájem a snažili se těžké časy společně přečkat a nějak je přežít.

Na může se doslova usmálo štěstí

Jakmile byl Xiong starší, dostal se díky své píli a odhodlanosti na pomyslný vrchol, když se ukázal jako schopný řešit krizové situace v přepravě, kde získal místo manažera. Nedlouho poté si však založil vlastní společnost a peníze se mu jenom hrnuly. Přesto však nezapomněl na ty, kteří při něm stáli ve špatných časech.

Před pěti lety se proto rozhodl svou rodnou vesnici navštívit a své známé pozdravit. Jakmile ji ovšem spatřil, zděsil se hrůzou. Byla totiž úplně stejná jako v jeho dětství, možná ještě horší. Mrzelo jej, že zatímco on se měl dobře, jeho staří známí nedostali šanci se někam posunout.

Obyvatelé od něj i přes svou situaci nechtěli žádné peníze, Xiong ale dostal úžasný nápad. Vesnici nechal srovnat se zemí a na jejím místě bylo od základů vystavěno nové město. Špinavé staré silnice se staly minulostí a nahradily je zpevněné cesty. Až 72 rodin dostalo luxusní byty a pro těch 18, kteří mu pomohli nejvíce, nechal postavit vlastní vily. „Vydělal jsem více, než jsem kdy mohl utratit, a proto jsem tímto gestem chtěl dát najevo, že jsem nezapomněl na své kořeny. Je to způsob poděkování lidem, kteří mi ukázali své dobré srdce,“ řekl.

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články