Pár si postavil dům s vlastními návrhy a holýma rukama | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Vlastníma rukama postavili dům svých snů. Vnitřní prostory ve venkovském stylu jsou promyšlené do detailu

Vlastníma rukama postavili dům svých snů. Vnitřní prostory ve venkovském stylu jsou promyšlené do detailu

Touha po vlastním domku v přírodě se stala klíčovou pro pár, který ze sebe při realizaci tohoto snu vydal to nejlepší a nyní jen sklízí dary své tvrdé práce.

maly domek prostorna koupelna
Zdroj fotografie: S vědomím Ruthardt 4 Adventure

Ne každý si přeje strávit život v rozlehlých sídlech a naopak sní o malém rodinném domečku, který by mu byl útulným domovem. Pro menší domky se rodiny také často rozhodují, když se chtějí dostat z rušných měst a začít život v odlehlejších místech. Mnohdy také hraje velkou roli jejich rozpočet, který není dostatečný na to, aby si rodina mohla dovolit postavit velký dům. Proto se často spokojí s jednoduchou malou stavbou, jež splní jejich potřeby.

Pár si postavil dům na míru

Snem tohoto páru nebyla velká stavba s mnoha pokoji, nýbrž drobný domeček, ve kterém se budou cítit příjemně. Všechny překvapilo, jak mistrně pár zvládl dům navrhnut. Dokázali totiž, že dům z zvenku sice vypadal téměř jako chata, ale uvnitř skrývá královsky velké prostory, jež působí vzdušným a rozlehlým dojmem. Tento unikát pár postavil ze dřeva bílé borovice a utěsnil pěnovou izolací.

maly domek veranda
Zdroj fotografie: S vědomím Ruthardt 4 Adventure

V domě si zařídili rozlehlý obývací pokoj spojený s kuchyní, nad nímž je část otevřeného půdorysu. V přízemí spolu navrhli velkou ložnici, která skrývá dostatek místa na luxusní manželskou postel i skříň. Do plánů domu zahrnuli také koupelnu, do které se s přehledem vejde sprcha, toaleta, dvě umyvadla, pračka i sušička a velká koupelnová skříňka včetně koše na prádlo. V patře je pak podkrovní pokoj s dostatkem prostoru pro dvě postele a úložný prostor. Před vchod nechal pár umístit i verandu, na které spolu s oblibou tráví letní večery.

Jednoduché zařízení a možnosti podkrovního pokoje

Dům si pár zařídil v minimalistickém duchu, a působí tak prostorně a svěže. Díky tomu, jak postavili podkrovní prostory se nemusí bát toho, že nebudou mít kam umístit přes noc hosty. Tento pokoj navrhli také jako otevřenou možnost, v případě, že by se rozhodli na svět přivést potomka. Za stavbu tohoto domu zaplatili jen nepatrnou část toho, co by je stálo, kdyby si dům nepostavili vlastníma rukama a s vlastními plány.

Jakou velikost má váš vysněný domov?

Zdroj: Ruthardt4adventure