Nikol se svým partnerem se nechtěli zadlužit kvůli bydlení. Mají dost místa, a dokonce i zahrádku –⁠ přitom za domek zaplatili jen 750 000 Kč

Tento mladý pár se rozhodl vyhnout se zbytečným hypotékám, a za neuvěřitelných 750 000 Kč si postavil malý dům pro pohodlné bydlení.

i Zdroj fotografie: S vědomím Tiny House Giant Journey
i Zdroj fotografie: S vědomím Tiny House Giant Journey
i Zdroj fotografie: S vědomím Tiny House Giant Journey
i Zdroj fotografie: S vědomím Tiny House Giant Journey
Další 0 fotografie
                   

Mladé páry to v dnešní době nemají vůbec jednoduché. Pokud si totiž chtějí koupit tradiční dům nebo zaplatit jeho výstavbu, často jim chybí dostatečný rozpočet. V takovém případě se nabízí dvě řešení, a to vzít si hypotéku a zadlužit se na 20 až 30 let, nebo vsadit na bydlení v malém domku, jehož výstavba se pohybuje ve velmi přívětivých částkách. Skvělým příkladem druhé volby je právě tento mladý pár Nicole a Jamie, kteří se rozhodli postavit si vlastní domek na kolečkách, přičemž utratili pouhých 750 000 Kč.

Dostatek komfortu a knih v obýváku 

Ačkoliv se může zdát domek opravdu malý, Nicol a Jamie říkají, že jim poskytuje veškerý potřebný komfort. Kromě toho se také díky možnosti převozu mohli usadit uprostřed zeleného lesa v Gloucesteru v americkém státě Massachusetts, kde mají dostatek klidu a přírody kolem jejich milovaného zázemí. Ihned u vchodu se rozhodli zařídit obývací pokoj s malou rozkládací pohovkou, televizí, konferenčním stolkem a komodou, který vytápí malé nainstalované topení na palivo – to je však potřeba pouze v případě, pokud je velká zima.

Nicol také uvedla, že je velký knihomol, a proto musela mít v obýváku dostatek prostoru pro veškerou svou četbu. Během výstavby se proto pár rozhodl vytvořit efektivní úložné prostory, které se nachází pod schody nebo pod pultem, a tvoří dostatek místa pro nespočet knih. Stejně tak však slouží police. Všude jsou prostě knihy. Zbytek domku je vytápěn elektrickými konvektory.

Kuchyně a koupelna

Vedle obývacího pokoje se nachází útulná kuchyň, kde taktéž najdete vše potřebné. Pokud si budete chtít uvařit, je zde k dispozici propanbutanový vařič s troubou, dostatečně velký dřez a digestoř. A co se týče ukládání jídla, tak páru nechybí ani lednice standardní velikosti. Pro uložení kuchyňského náčiní si také nainstalovali dřevěné pracovní desky s plovoucími policemi. Koupelna se nachází v zadní části domku. Není sice příliš velká, ale najdete v ní sprchu s kamennými stěnami, malé umyvadlo, splachovací toaletu a také další úložný prostor.

iZdroj fotografie: S vědomím Tiny House Giant Journey

Ložnice v horním patře

V horním patře malého domku se nachází ložnice, která se zdá být navzdory malému prostoru opravdu hodně velká. Postel je totiž zabudovaná do rámu, což ušetřilo mladému páru spoustu místa. Vytvořili si zde také malý úložný prostor pro potřebné nářadí k různým rekonstrukcím či opravě potřebných míst v místnostech. Aby toho nebylo málo, Nicol a Jamie si zařídili vedle svého bydlení také malou zeleninovou zahrádku, která jim každou sezónu přináší skvělou úrodu.

Jejich nápad je naprosto úžasnou inspirací pro další mladé páry, které hledají ideální bydlení v klidném prostředí a se vším, co potřebují ke svému životu. Malé domy se stávají čím dál větším trendem ve společnosti a pravděpodobně tomu tak bude i nadále. Přeci jen stačí trocha fantazie a můžete žít ve svém již za pouhých 750 000 Kč, což je dnes v případě koupi běžného domu naprosto nepředstavitelná částka. 

Galerie

Další 0 fotografie

Jak by vypadal váš mini domek?

Zdroj: Neozone
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články