Tento dům je snem každého milovníka hor. Perfektně reaguje na přírodu
adbz.cz » Architektura » Dům v horách reaguje na okolní přírodu. V několika úrovních nabízí dechberoucí výhledy

Dům v horách reaguje na okolní přírodu. V několika úrovních nabízí dechberoucí výhledy

Architekti postavili na přání klienta nádherný dům v horách, který souzní s okolní přírodou a umožňuje si ji vychutnat díky řadě prosklených prvků.

dum v prirode kulate sklo
Zdroj fotografie: Tiskové materiály Capa Arquitectura, fotograf Mateo Soto

Bydlet v horách může být nádherná zkušenost, kterou bych chtěl rozhodně někdy vyzkoušet. Když totiž vidím stavby, jako je tento architektonický skvost, který sdílel web ArchDaily, nejradši bych město hodil za hlavu a usadil se v podobném odlehlém domku na kopcích. Šikovní architekti ze společnosti Capa Arquitectura si hravě poradili s jeho realizací uprostřed zeleně a dodali mu vše, co je k životu potřeba – kromě toho mu přiradili neobvyklý tvar a vzhled. Jeho dominantou jsou načervenalé cihly a obrovská kulatá či čtvercová okna.   

Daleko od rušného centra 

Architekti se při realizaci tohoto domu zaměřili především na moderní design, který by kombinoval použití načervenalých cihel a neobvykle prosklených částí. Stavení chtěli také zasadit daleko od rušného centra města, aby majitel mohl kdykoliv odjet relaxovat a užívat si ničím nerušeného klidu. Svým vzhledem dům také odkazuje na typický vzhled domů v kolumbijském Medellínu, kde dominují cihlové stavby a v posledních letech také různorodá architektura, což vysvětluje netypická okna a prosklené zdi. 

Profil tohoto domu nabízí úžasný výhled na hory, který si lze vychutnat hned z několika jeho částí včetně horní terasy, podkrovní místnosti a také zastřešeného prostoru vedle hlavní místnosti domu. Trochu mi tento dům připomíná jednu nadčasovou stavbu, o které jsme se nedávno na webu adbz zmiňovali – tehdy se však jednalo o naprostý luxus uprostřed samé přírody a s nepopsatelným výhledem na Alpy. I v tomto případě je však patrné, že si architekti dali záležet na tom, aby bydlení poskytovalo skvělý zážitek a moderní zázemí. 

Úžasné výhledy na okolní krajinu 

Díky rozložení domu mohou majitelé ocenit okolní krajinu v různých časech. To je také důvod, proč jej architekti nechali vybudovat ve tvaru L a je vyplněn několika skleněnými otvory, které mu dodávají nádech zajímavé konstrukce – některá okna jsou kulatá, zatímco jiná zabudovaná přes celou přední část podkrovních místností. Všimnout si pak můžete také zajímavě řešeného okna v profilové části, které se prolíná přes dvě zdi a tvoří jeden z rohů stavení. Díky této konstrukci získává dům přes den dostatek slunečního světla do všech prostor. 

dum v prirode hory objekt
Zdroj fotografie: Tiskové materiály Capa Arquitectura, fotograf Mateo Soto

Různě vysoké vrcholy v okolí domu také podle webu Avontuura vymezují jeho prostory uvnitř. To však vytváří společně s načervenalými cihlami a průhlednými fasádami s různě tvarovanými okny jedinečné zázemí, které působí velmi moderně a pohodlně. Úchvatný je poté samotný vzhled interiéru, který tvoří minimalistický dřevěný nábytek. Druhé patro se poté nachází pouze v některých místnostech a vede k němu schodiště, které začíná betonem a poté pokračuje kovovou konstrukcí s dřevěnými prkny. 

Skvělý zážitek z bydlení 

Výsledkem práce architektů je skvělý dům s úžasnými výhledy, který nabízí nerušené zázemí pro celou rodinu nebo pár. Majitelé zde mohou nerušeně odpočívat a mají dostatek prostoru pro vytváření nových projektů – inspiraci mohou čerpat z nádherné okolní přírody, která navíc poskytuje dostatek čerstvého vzduchu a vytváří klidnou a autentickou atmosféru. Díky proskleným částem jsou majitelé neustále v kontaktu s okolní krajinou a přes den si užívají slunečních paprsků. 

Architekti:Capa Arquitectura
Rok:2023
Rozloha:300 m²
Lokalita:Medellín, Kolumbie