Muž přeměnil 650 let starou jeskyni na moderní domov originálním způsobem. Kdejaký milionář by mu mohl závidět
Bývalý šéf náborové společnosti se rozhodl svůj život obrátit o 180 stupňů a vytvořil si úžasný domov ze staré jeskyně. Fotky jeho nového sídla jsou neuvěřitelné.
Angelo Mastropietro v roce 2007 prodělal roztroušenou sklerózu, která ho donutila přehodnotit svůj dosavadní způsob života. Došlu mu, že už má dost každodenního stresu způsobeného uspěchaným životním stylem, a rozhodl se to vyřešit originálním způsobem. Jeskyni, jež se nacházela ve Wyre Forest ve Worcestershire v Anglii, kompletně předělal na luxusní sídlo s plným vybavením.
Dokázal si se vším sám poradit
Poté, co byl roku 2007 dočasně paralyzován svým zdravotním stavem, si Angelo uvědomil, že chce svůj život razantně změnit. „Chtěl jsem být na místě, kde bych měl šťastnější a zdravější život,“ řekl. Do té doby byl vedoucím úspěšné náborové společnosti v Austrálii a tento náročný životní styl byl nemoci příčinou. Rozhodl se proto, že před ruchem každodenního života uteče do jeskyně, kterou si sám předělá do svého stylu.
Na jeskyni poprvé narazil již v roce 1999, kdy okolo projížděl na kole. Ta byla opuštěna okolo čtyřicátých let minulého století po tom, co byla téměř tři sta let využívána jako dům se čtyřmi ložnicemi. Rozbíjením, řezáním a hrabáním strávil bezmála 1 000 hodin a za tu dobu vytěžil okolo 80 tun horniny. Do celého projektu vložil okolo 4 800 000 korun, ale výsledek stojí za to.
Nyní jeskyně vypadá naprosto úchvatně
Dvojnásobný otec se v roce 2010 vrátil do Británie a viděl, že i po 10 letech, co jeskyni objevil, je stále uvedena k prodeji. Nehodlal tedy na nic čekat a za 1 860 000 korun ji okamžitě koupil. Následně s rozpočtem okolo 3 000 000 korun pracoval na celkové rekonstrukci jeskyně a jejím prohloubení. Jen jedny obyčejné dveře mezi místnostmi mu zabraly 11 dní práce, než pronikl přes metr a půl skály.
Následně také zapustil 80 metrů do země svůj vlastní vrt, díky čemuž má přístup k čisté vodě. Nepotřeboval žádné stavební povolení, tudíž mohl svou představivost rozjet na plné obrátky. Aby do jeho domu pronikalo i přirozené sluneční světlo, rozhodl se ho vybavit velkými skleněnými okny. Zvenčí nechal jeskyni obrůst rostlinami, což zlepšuje celkový dojem a celé místo působí přirozeně.
Koupelna je konstruována z kaskádových oblázků a doplněna dešťovou sprchovou hlavicí, což dodává místu na autentičnosti. Nechybí ovšem ani moderní vymoženosti v podobě vyhřívaného věšáku na ručníky. Přesto se v designu hraje především na přirozenost. V původním plánu zde měla být vana, ale pak si Angelo uvědomil, že nebude možné ohřát dostatek vody, aby ji naplnil.
Obývák je tvořen bílými stěnami, které obyvatelům připomínají, že se stále nacházejí v jeskyni a ne v jen tak ledajakém domě. Na jedné ze zdí je pověšený obraz, který dost nápadně připomíná staré jeskynní malby.