Jak se jednou provždy zbavit myší u vás doma? Odpověď je tak jednoduchá, že zůstanete zaskočeni
Myši už se k vám domů nevrátí. Tento geniální a přitom jednoduchý trik je od vašich zásob udrží co nejdál. Vyzkoušejte jej také a zbavte se myší jednou provždy.
Zimní měsíce jsou pro mnoho živočichů opravdu náročné kvůli nepříznivým teplotám, sněhu a mrazu, ale především mají mnohem menší šanci nalézt v zamrzlém prostředí potravu. Ve snaze najít přívětivější podmínky s trochou jídla se podle webu Potápníček nezřídka objeví i ve zdech. Naštěstí existují poměrně jednoduché způsoby, jak se jich snadno a účinně zbavit. I když s hlodavci ve stropě jsme i my bojovali pěkně dlouho.
Jak myši škodí
Přestože se na první pohled tito drobní hlodavci zdají být téměř neškodní, opak je ve skutečnosti pravdou. Velmi rádi si totiž pochutnávají na uskladněných potravinách ve sklepech i garážích a svými exkrementy znečišťují okolní prostor. Nezřídka tak mohou být nebezpečnými přenašeči různých nemocí či parazitů, na což jsme upozorňovali již dříve na adbz. Ti jsou zvlášť nebezpeční pro domácí zvířata nebo malé děti.
Jak se vyhnout výskytu myší
Abyste řádění těchto hlodavců ve svém domově předešli, měli byste zkontrolovat všechny potenciální přístupové cesty. Nezapomeňte, že se díky svému drobnému tělíčku dokáží protáhnout i opravdu malým otvorem, proto všechny praskliny a díry vyplňte vhodným materiálem, jímž se neprokoušou. Pomoci by mohla také mřížka, její očka však musí být opravdu titěrná.
Pořiďte si domácího mazlíčka
I když existují účinné pasti, které myš dokáží polapit a o nichž jsme se více rozepsali v předchozím článku na adbz, je dobré myši od návštěvy úplně odradit. S tím vám může pomoci i přítomnost domácího mazlíčka. Jeho silný pach ulpívá i na srsti, která průběžně vypadává a zachycuje se v zákoutích, škvírách i trhlinách. Kočky a někteří psi bývají zpravidla dobrými lovci, a tak vás těchto škůdců zaručeně zbaví.
Odežeňte je silnou vůní
Citlivý čich myší nerad cítí některé druhy aromatických bylin, jak potvrzují i informace na webu iReceptář. Mezi ně patří především heřmánek, levandule, řebříček nebo máta. Z toho důvodu se vyplatí tyto rostliny pěstovat v okolí domu nebo snítky sušených bylinek rozvěsit na místa, kde se myši nejčastěji pohybují, což doporučuje i naše čtenářka Jarmila P. z Hodonína: „Aby nám do sklepa nelozily myši, máme tam rozvěšené bylinky. Občas použijeme i postřik z máty nebo levandule, abychom jejich účinek ještě více zesílili.“