Konec spálené cibule: Jednou kostkou ledu se dá celá situace zachránit
Připálení cibule je nemilá věc, která vám může pokazit vzhled i chuť celého pokrmu. Pomocí jediné ingredience se tomuto problému můžete vyhnout.
Pokud máte rádi smaženou cibulku, ať už jako ingredienci k přípravě jídla, nebo jako přílohu k již hotovému pokrmu, jistě se vám už někdy stalo, že jste ji spálili. Stačí se jen na malý okamžik otočit a neštěstí je na světě. Naštěstí se s vámi zkušení šéfkuchaři rozhodli podělit o recept, jak se tomuto problému jednoduše vyhnout. Stačí vám, pokud budete mít v mrazáku zásobu něčeho tak obyčejného, jako je led.
Spálená cibule může jídlo nenávratně pokazit
Zčernalá cibule může pokazit jak vzhledový, tak i chuťový dojem z jídla. Její chuť má velmi nahořklý nádech, a proto byste ji do jídla rozhodně přidávat neměli. Riskujete tak nenávratné zkažení celého pokrmu. O vzhledové stránce ani nemluvě. Zčernalé uhlíky opravdu moc efektivně nepůsobí. Pokud stihnete včas zasáhnout, můžete spálení cibule jednoduše odvrátit, vaše jídlo zachránit a na obědě si pochutnat.
Pokud smažíte cibuli a na pánvi začne zlehka černat, nemusíte ji ihned vyhazovat. Stačí jen snížit teplotu na sporáku a smažení by mělo ustat. Pokud ani to nepomůže, je na čase problém vyřešit poněkud radikálněji. Vyndejte z mrazáku kostku ledu a jednoduše ji vhoďte na pánev ke smažené cibuli. Teplota se sníží opravdu rychle, a cibule se tak okamžitě přestane připalovat. Vody, která na pánvi zbude po roztání ledu, se bát nemusíte. Z pánve se odpaří poměrně rychle a cibule se tak dusit nestihne.
Led pouze na vychladlou pánev
Dbejte však na svoji bezpečnost a led dávejte jen na pánev, která je odstavená z plotny. Přidání vody na horkou pánev by pravděpodobně způsobilo intenzivní poprskání všeho kolem, a tedy i vašich rukou nebo oblečení. Na sebe si vezměte pro jistotu zástěru a led pokládejte jen na vychladlý a také nepřilnavý povrch. Led by mohl povrch jiného než nepřilnavého nádobí nenávratně poškodit.