Mšice a slimáci se k rostlinám ani nepřiblíží: Ochrání je křemelina
Pokud rostliny na vaší zahradě sužují škůdci, měli byste k jejich odstranění vyzkoušet tento jednoduchý trik. Díky tomuto prášku se škodlivý hmyz vašim záhonům obloukem vyhne.
Obsah
Šneci a slimáci jsou největší noční můrou zahradníků a pěstitelů. Během pár dní může přijít veškerá vaše snaha a práce nazmar. Abyste svou zahradu před jejich útoky ochránili, vyzkoušejte tento geniální trik. Nemusíte kupovat drahé hubicí prostředky plné nebezpečných chemikálií. S tímto přírodním práškem svou úrodu snadno a bezpečně ochráníte.
Použijte k ochraně křemelinu
Vynikajícím prostředkem, jak vypudit škůdce ze záhonů, je využití křemeliny. Jedná se o nezpevněnou horninu obsahující fosilní schránky jednobuněčných řas. Tímto složením je tento prášek vynikajícím hnojivem pro téměř všechny druhy rostlin a zároveň slouží jako perfektní ochrana před nežádoucími útoky škůdců.
Výhody použití křemeliny
Křemelina velmi pozitivně působí na lidský organismus a nejčastěji je využívána k posílení zdraví pokožky, vlasů a nehtů. Své čestné místo má ale také v zahradnictví. Jak už samotný název napovídá, tato směs je bohatým zdrojem křemíku. Jejími dalšími výhodami je schopnost filtrovat a vázat vodu, tudíž je často používána při kypření půdy. V období sucha vám může pomoci zadržet vodu v půdě a udržet vlhkost pro potřeby rostlin.
Použití křemeliny na zahradě
V lékárně nebo specializovaných obchodech dostanete křemelinu jako bílý nebo lehce nažloutlý prášek, který můžete na své zahradě využít v průběhu celého roku. Můžete ji také po výsevu semen nasypat přímo na půdu nebo si z ní vyrobit postřik. Ten získáte smícháním litru filtrované vody s třetinou hrnku tohoto prášku. Vyrobený roztok aplikujte na mladé sazenice, abyste je ochránili před škůdci. Používat jej můžete od začátku vegetačního období rostlin až po jeho konec.
Na co byste neměli zapomínat
Křemelina je skvělým prostředkem, jak můžete svou zahradu ochránit před šneky, slimáky, mšicemi i housenkami. Neměli byste ji však používat poblíž okrasných květin, protože může zapříčinit zhoršení jejich kvality a krásy. Po každém vydatnějším dešti je potřeba prášek na půdu opět nasypat nebo roztokem rostliny znovu ošetřit. Sklizené plody pak před konzumací vždy důkladně omyjte čistou vodou.