Čtenářka Vanda radí, jak vyčistit mastné fleky z péřové bundy. Triky s octem a kysličníkem ji naučila teta

Péřové bundy jsou stále trendy, protože jsou hřejivé a designové. Pokud jde o jejich čištění, nastane problém. Nabídneme vám 2 triky, s nimiž nás seznámila naše čtenářka.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

V zimním období v oblékání moc parády neuděláme. Před sexy vzhledem je totiž důležitější zajištění tepla. Není divu, že si lidé oblíbili nošení péřové bundy, v níž se zahřejeme. Tento designový kousek šatníku je sice populární, nicméně se udržuje hůře v čistotě a mnoho lidí ho dává vyprat do specializované čistírny.

Domácí triky na čištění péřové bundy

Každý člověk, který nosí v zimě péřovou bundu se zhrozí nad tím, jakmile se na ní objeví mastné fleky u rukávů a kapes. Pokud řešíte stejný problém, čtěte dále. Čtenářka Vanda se podělila o 2 vychytávky, které ji poradila její teta. Domácími prostředky se efektivně zbavíte nevzhledných map na péřové bundě.

V hlavní roli peroxid vodíku a amoniak

K první metodě budete potřebovat jen peroxid vodíku a amoniak. Díky těmto látkám se zbavíte mazu na péřové bundě, a to během pár minut. Smíchejte 2 šálky vody, 1 šálek peroxidu a 6 kapek amoniaku. Vzniklou směsí potřete houbičkou zasažená místa a nato opláchněte vodou. To je vše, co je potřeba udělat.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ocet s vodou dokáže doslova zázraky

Pokud nemáte po ruce amoniak a peroxid, zvolte postup číslo dva. K němu budete potřebovat výhradně ocet a vodu. Tyto ingredience má každý bezpochyby doma. Svrchní kontaminovaný díl potřete mixem 1 dílu octa a 3 dílů vody. I v tomto případě si vezměte na pomoc houbičku a maz směsí ošetřete. Jakmile to uděláte, nechte bundu uschnout volně na čerstvém vzduchu.

Čistírnu už nebudete potřebovat

Jakmile vyzkoušíte jeden z těchto dvou fíglů, budete mile překvapeni. Nejlepší na tom je, že ušetříte peníze za čistírnu, která není zrovna levná. Ke každé metodě jsou nutné jen prostředky, které jsou cenově dostupné a určitě se najdou v každé domácnosti.

Jak často čistíte péřovou bundu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak působí kratom? Poznejte ho blíže
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky