Bojujete se statickou elektřinou z oblečení? Kancelářská sponka a krém na ruce si s ní hravě poradí

Statická elektřina v oblečení je jedno velké zlo, ze kterého se ne jednomu občanovi této republiky doslova ježí chlupy na rukou. Tyto způsoby ovšem zaručeně vyřeší problém.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Znáte to, přijdete do práce ze zimy do tepla a najednou vám je neskutečné vedro i přesto, že ještě před chvílí jste zmrzali na kost. Rozhodnete se tedy zbavit přebytečných vrstev oblečení a najednou s hrůzou zjistíte, že celý váš účes můžete dělat znovu. A není to kvůli ničemu jinému než statické elektřině, která se vám přichytila na oblečení. Jak to vyřešit? Existuje rovnou osm odpovědí.

Zbavit se statické elektřiny můžete snadno

Jestliže používáte aviváž, tak se vám to teď náramně hodí. Příště, až budete prát věci, které jsou na statickou elektřinu náchylné, ujistěte se, že jste aviváže přidali dostatečné množství. Tuto úžasnou a voňavou tekutinu také můžete do rozprašovače smíchat s vodou a po vyprání všechny věci postříkat.

iZdroj fotografie: Unsplash

Dalším super způsobem je vhození kuličky ze sušičky do pračky během praní. Tímto způsobem minimalizujete kontakt každého kusu oblečení mezi sebou a snížíte šanci vzniku statické energie. Jestliže nechcete zbytečně utrácet a nebo sušičku nemáte, jednoduše postačí alobal. Ten zmuchlejte do kuličky, vhoďte do pračky a máte stejný výsledek za lepší cenu.

Pomoci si můžete tím, co máte doma

Pamatujete takové ty drátěné věšáky na prádlo do skříně? Pokud máte to štěstí a do dnešního dne je vlastníte, můžete je použít. Jestliže už máte prádlo vyprané a víte, že bude nabité, jeden takový věšák může zachránit situaci. Natáhne totiž elektrickou energii do sebe a vysaje ji z daného kusu oblečení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Před oblékáním tedy například tričko zevnitř projeďte drátěným ramínkem a nemusíte se již ničeho bát. Nejlépe to funguje s hedvábným oblečením. A vlastníte sušičku? I v té se dají dělat zázraky. Cca deset minut před kompletním vysušením do ní přihoďte jeden navlhčený hadřík a snižte sušičku na nejnižší možnou teplotu. Tímto krokem opět zabráníte tvorbě statické elektřiny na jednotlivých kusech oblečení, jelikož právě suchý vzduch tento jev způsobuje.

Využít na to můžete prakticky cokoliv

Například i krém na ruce, což byste dozajista netipli. Ten mnoho žen nosí neustále v kabelce pro případy nouze. Nebojte se jej tedy vytáhnout a namazat se s ním na místech, kde cítíte, že se k vám oblečení lepí a tvoří zrádnou elektřinu. To samé platí i pro pleťovou vodu, jestliže nejste velkým nadšencem krémů na ruce.

iZdroj fotografie: Unsplash

Dalším tipem je oddělování syntetického oblečení od toho přírodního. Pokud byste totiž hodili do stejné várky na praní elastické punčochy a bavlněnou sukni, vytvoříte tím ideální prostředí pro tvorbu statické elektřiny. Platí to i pro nošení těchto kombinací naráz, pokud můžete, vždy se tomu vyhněte. A ani v sušičce je raději nedávejte dohromady, dopadlo by to úplně stejně.

Pomoci si můžete i kancelářskými potřebami

Snad každý doma vlastní kancelářskou sponku a zrovna nyní se vám bude více než hodit. Takový malinký kousek kovu je totiž přesně to ideální, co zabrání hromadění statické elektřiny během dne tím, že na sebe vezme část náboje. Jediné, co pro to musíte udělat je, že si sponku vezmete, zevnitř oblečení si ji připnete a máte hotovo.

iZdroj fotografie: Unsplash

Ani nepůjde vidět, ale zaručí vám celodenní ochranu. Posledním doporučením je zkusit využít lak na vlasy, pokud jej doma vlastníte. Ten totiž (jak jinak) zabrání tvorbě statické elektřiny na oblečení. Jeho výhodou je, že jej můžete použít okamžitě na prádlo, které se zrovna chystáte obléci. Je to tedy takové nouzové řešení, které máte do pár minut hotové a můžete ihned vyjít ven do ulic.

Který z těchto způsobů se vám nejvíce zalíbil?

Zdroj: Rd

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články