Lednice bude spotřebovávat méně energie | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Chytrá finta, jak docílit, aby lednička spotřebovávala méně elektřiny. A to i přes to, že je neustále zapnutá

Chytrá finta, jak docílit, aby lednička spotřebovávala méně elektřiny. A to i přes to, že je neustále zapnutá

V dnešní době lidé přemýšlejí, jak co nejvíce ušetřit. Je to především kvůli tomu, že ceny všeho jdou strmě nahoru a lidé si dost věcí nemohou dovolit.

lednicka plna jidla
Zdroj fotografie: iStock

Pro většinu lidí bude asi platit to, že místnost, která v jejich domácnosti spotřebovává nejvíce energie, je kuchyň. Nachází se v ní totiž lednice, varná deska, trouba, u někoho dokonce i pračka se sušičkou. A z toho důvodu se vám určitě bude hodit tento jednoduchý trik, který vám pomůže ušetřit peníze za energii.

Jak může lednička spotřebovávat méně energie?

Lednička je velký domácí spotřebič, který v domácnosti logicky spotřebovává nejvíce energie. Je to z toho důvodu, že je napojena na elektřinu 24 hodin denně. V zimních měsících to ale může být docela problém. Může vám totiž docela výrazně zvýšit účet za elektřinu. Ale nebojte, existují způsoby, jak její spotřebu snížit.

zena u lednie
Zdroj fotografie: Depositphotos

Aby se vám podařilo tyto náklady snížit, je třeba především nastavit ledničku na správnou teplotu. To znamená, že by lednička měla mít ideálně 6 stupňů a v mrazáku by mělo být přibližně -18 stupňů. S každým dalším 1 stupněm, o nějž se teplota ledničky sníží, se její spotřeba energie zvýší o celých 5 %.

A co s mrazákem?

Co se týče mrazáku, rozhodně by se vám uvnitř neměl vytvořit led. I pouhá milimetrová vrstva ledu snižuje účinnost zařízení, takže se spotřebuje více energie. A pokud vyměníte svoji starou lednici za novou s označením A+++, můžete výrazně snížit účet za elektřinu. Také zkuste zvážit, jestli potřebujete opravdu tak velkou lednici, nebo by vám stačila i menší.