Jak na důkladný úklid toalety a jejího okolí | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Čištění záchodové štětky a držáku na toaletní papír je nutnost, na kterou všichni zapomínají. Viry a bakterie samy nezmizí

Čištění záchodové štětky a držáku na toaletní papír je nutnost, na kterou všichni zapomínají. Viry a bakterie samy nezmizí

Záchodovou štětku používá každý, stejně tak, jako držák na toaletní papír. Zde máte jednoduchý přehled, jak se o tyto pomůcky správně postarat a v jaké frekvenci.

uklid
Zdroj fotografie: Depositphotos

Záchodová štětka je část domácnosti, kterou nikdo nijak extra nevnímá. V době nejhorší potřeby je samozřejmě vždy po ruce, ale není to zrovna dekorace, kterou byste se chlubili návštěvám. Přesto je důležité vědět, jak často a jakými způsoby ji umývat a to samé platí i pro držák na toaletní papír.

Jak často všechno tedy čistit?

Záchodovou štětku byste po každém použití měli propláchnout vodou a nechat zaschnout mimo její držák. Až poté je dobré ji do držáku vrátit. Jakmile tento způsob praktikujete, tak vám stačí ji čistit jednou do měsíce. V opačném případě byste ji měli pořádně vydrhnout jedenkrát týdně. Co se týče životnosti vaší štětky, tak byste rozhodně neměli v jejím držáku nechat nahromadit zbytečnou špinavou tekutinu, pokud ji nechcete měnit příliš často.

ruka pod primym proudem vody
Zdroj fotografie: Unsplash

Jak vyčistit štětku a držák na toaletní papír

Rychlé čištění, na které stačí dezinfekční sprej

Jakmile vyčistíte svou toaletu, je zde něco, co pro štětku můžete udělat rovnou. Nejprve toaletu spláchněte a štětku v ní mírně propláchněte, dokud teče voda. Následně ji nastříkejte dezinfekčním sprejem či peroxidem vodíku a to ze všech jejích stran. Na rukojeť použijte vlhčené ubrousky a počkejte okolo deseti minut, než vše zaschne. Nyní ji můžete vrátit zpět do držáku.

Pořádně je vyčistěte za pomocí bělidla

Rozehřejte si necelé čtyři litry vody k bodu varu a opatrně vodu nalijte do plastového kýble. Ten by měl být velký aspoň tak, aby pojal dostatek vody na zakrytí celé štětky spolu s její hlavou a samozřejmě také držákem na toaletní papír. Nasaďte si ochranu očí a gumové rukavice a přidejte jeden šálek tekutého chlorového bělidla.

fotka zavreneho belidla
Zdroj fotografie: Unsplash

Následně do kbelíku vložte i zbylé pomůcky, které si přejete vyčistit a nechejte je namáčet alespoň hodinu. Po vytáhnutí vše omývejte okolo třiceti sekund holou vodou, abyste měli jistotu, že žádné bělidlo již nezbylo. Před uložením pomůcky očistěte pomocí hadříku a nechejte je úplně vyschnout na vzduchu.

Jednoduše použijte prostředek na mytí nádobí

Je už fakt potřeba dané pomůcky vyčistit, ale použití bělidla buďto nepodporujete a nebo nemáte k dispozici? Zde je trochu jednodušší řešení, které sice nezabije bakterie tak efektivně, ale jako náhražka vystačí. Opět naplňte velmi velký kýbl horkou vodou, tentokrát nemusí být převařená z hrnce.

zachod stetka kos
Zdroj fotografie: Unsplash

Následně přidejte jakýkoliv čistící prostředek na mytí nádobí, například jar. Obě pomůcky do vody pořádně ponořte a nechejte odležet okolo dvou hodin. V gumových rukavicích je následně vyjměte a oplachujte zase po dobu třiceti sekund holou vodou. Vše vysušte hadříkem z mikrovlákna a nechejte pořádně vyschnout na vzduchu.

A jak jste doteď čistili tyto pomůcky vy?

Zdroj: Thespruce