Jak vyzrát na parné léto? Pomůže podlahové chlazení
Ty tam jsou doby, kdy jsme spíš jen na zimu řešili podlahové vytápění, protože zimy byly leckdy kruté. Dnes se situace mění. Zatímco dříve jsme si v létě vystačili s průvanem nebo větráčkem, dnes je to málo. I v horských oblastech a starších domech už jsou cítit tropická vedra a větráky již nestačí. Znáte podlahové chlazení?
Podlahové chlazení – jak funguje?
Podlahové chlazení funguje na obdobném principu jako podlahové vytápění. Větší plocha chladí zbytek interiéru. Chladivá atmosféra se rozprostírá rovnoměrně. Není to to samé jako u větráku, kdy chladivý vzduch cirkuluje jen v jednom bodu, tudíž do zbytku místnosti se chlazení nedostane v takové intenzitě. Navíc zde hrají roli i naše pocity. Pokud budete sedět u větráku, který vás bude velmi chladit, a pak popojdete dál, budete mít pocit, že je kolem vás velké vedro. Proto je lepší kvalita než kvantita, tedy méně rozprostřít po větší ploše. Podlahové chlazení toto umožní.
Chlazení místnosti
Je jedno, jestli vám je vedro doma nebo v kanceláři, všude budete jako mátohy. Doma se toto dá přetrpět, že si vezmete neformální oděv, můžete skočit do sprchy, ovšem horko v práci významně snižuje výkonnost. Majitelé firem sice zařizují různé instalace, jako jsou klimatizace, ovšem ty třeba dělají hluk. A navíc víme, jak je třeba v openspacech problém domluvit se na tom, na kolik a zda vůbec bude klimatizace spuštěná. Podlahové chlazení zajišťuje plošný systém chlazení, kdy se teplota vzduchu zoptimalizuje, aniž by vás rušil hluk nebo nepříjemné proudění vzduchu. U větších instalací dochází k řízení teploty pomocí automatického přepínání z vytápění na chlazení, takže jde o komplexní systém, kdy se nemusíte o nic starat. Podívejte se na nabídku firmy Aeroflex, která mimo jiné poskytuje i vše kolem stropního, stěnového i podlahového vytápění či chlazení.