Zazvoníte na domovní zvonek a přistane vám pokuta 20 000 Kč. Policii důvod nezajímá

Výtržníci, kteří během noci zvoní na cizí domovy, mají utrum. Policie oznámila, že každého, koho přistihne, bude trestat vysokými pokutami.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Určitě se vám již stalo nebo jste slyšeli, že vašemu známému během noci někdo zazvonil na domovní zvonek a rychle utekl. Ať už byly na vině malé děti či opilí výtržníci, jedná se o vážný přestupek, za který vám může být dle policie udělena pokuta ve výši až 20 000 Kč. Důvod přitom strážníky nezajímá, neboť tuto skutečnost nařizuje sám zákon. Až budete příště venku s přáteli, rozhodně si dejte pozor na to, co máte v úmyslu dělat. 

Narušení nočního klidu a vysoké pokuty 

Pokud vám během noci někdo zazvonil na zvonek a vás to probudilo, jedná se o přestupek, který by měl být řešen policií. Jak totiž uvádí zákon o ochraně veřejného zdraví (§ 34 odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb.), mezi 22:00 a 6:00 je po celé České republice stanoven noční klid, který má chránit zdravý lidský spánek. Jeho porušení je tak bráno za vážný přestupek, a pokud by byla skutečnost řešena strážníky, může skončit udělením vysokých pokut.

Výtržníkům, kteří si tímto způsobem rádi dělají srandu z ostatních, hrozí při chycení pokuty až 20 000 Kč. Ty lze řešit na místě nebo prostřednictvím soudního řízení, kde se v krajních případech mohou vyšplhat do vyšších částek. Skutečnost se však podle zákona týká i hlučných sousedů a ostatních lidí, kteří dělají hluk na ulici a ruší vás během spánku. Pokud se do takové situace dostanete a nikdo vás neposlechne, rovnou se obraťte na policii.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Situace není lepší ani v jiných regionech 

Policie přiznává, že se musí s případy, kdy opilí výtržníci zazvoní na domovní zvonky a poté utečou, potýkat poměrně často. Nedávno museli například zasáhnout v Chrudimi, kdy muž cestou z hospody zvonil na téměř každý barák, který potkal po cestě. Když ho poté strážníci načapali a převezli ho na záchytku, bylo mu naměřeno více než tři promile alkoholu. Na webu adbz jsme také psali o zapínání topení v autě a jak se vám to může vymstít. 

Co si o takovém trestu myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články