Ze starého nové. Upcyklujte trička na nové koberce | adbz.cz

Staré oblečení nevyhazujte. Vyrobte z něj nejkrásnější dekoraci do vašeho domova podle jednoduchého videonávodu

Čeká vás třídění vašeho šatníku? A přemýšlíte, kam s věcmi, které již chcete vyřadit? Do popelnice se oblečení neháže, zkuste z něj vyrobit koberce.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Říkáte si, že oblečení, které potřebujete vyřadit, je ve většině případů flekaté nebo děravé? To ale v žádném případě k výrobě koberců nevadí. Použijte staré děravé legíny, klidně i flekatá trička a tomu podobně silné textilie. Rozhodně oblečení nevhazujte do popelnice, raději je upcyklujte. Samotná výroba není složitá a zvládnou ji každé šikovné ručičky. Máme pro vás jeden jednoduchý návod, podle kterého zvládnete utkat koberec.
Jak postupovat, a co si připravit

Připravte si tři stará trička jedné barvy a tři trička jiné barvy, ostré nůžky a šicí stroj. Začněte tím, že rozstříháte zvolenou tkaninu na dva centimetry široké proužky. Měl by vám vzniknout jeden dlouhý had z trička, nikoli jednotlivé proužky. Doporučujeme tričko ustřihnout od jednoho rukávu k druhému, těsně pod podpažím. Zbyde vám čtverec, který z jedné strany začnete stříhat. Nedostřihněte úplně. Přestaňte stříhat přibližně 15 centimetrů před koncem.   


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jakmile budete mít hotovo, složte tričko švy na sebe, a jako spirálu jej dostříhejte. Tak pokračujte s ostatními kusy oblečení. Jakmile budete mít dostříháno, vytvořte z triček copy. Kombinujte barvy, ať jsou copy co nejpestrobarevnější. Až budete mít hotové klubko z copů, můžete z nich vytvořit oválný nebo čtveratý koberec. Copy budete přišívat k sobě. 

Postup přípravy koberce

Vezměte dlouhý cop a položte jej na podlahu kolem sebe ve tvaru oválu. Budete kolem začátku copu omotávat dál a dál. Jednotlivé strany k sobě budete přišívat, aby vám vznikl oválný koberec. Jak dlouhý zvolíte středový cop, tak přibližně velký budete mít koberec, rohožku a jiné. Středový cop doporučujeme ponechat delší, alespoň padesát centimetrů. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Doporučujeme omotávat středový cop po směru hodinových ručiček, nikoli proti. Přichystejte si šicí stroj a připravte si přibližně 50 cm dlouhý cop, který ohnete. Ohnutou část shora dolů přišijte k sobě. Na stroji si nastavte cik cak nejširší steh. Konec copu musí mířit ze stroje ven, na tuto stranu také budete točit další část copu – po směru ručiček. Přišívejte volnou část copu k již přišitým a tak stále dokola. To je vše, jednoduchý koberec můžete uložit do koupelny nebo klidně i do ložnice. 

Zdroj: Mypoppet

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1005 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Okra reguluje hladinu cukru v krvi, snižuje hladinu cholesterolu a zmírňuje únavu. Přesto ji majorita Čechů nezná
DámskýDeník.cz
Žena se stará o celou domácnost sama, muž jen celé dny vysedává u televize. Reakce její tchýně vám sebere slova z úst
Události247.cz
Dvě dávky vakcíny jsou málo. V nemocnici na JIP leží s covidem třetina plně očkovaných pacientů
VědaŽivě.cz
Před smrtí nebylo úniku: Vědci popisují největší vymírání v historii Země, které slouží jako varování pro dnešní dobu