Proč by houbičky na mytí a staré ponožky nikdy neměly společně s dalšími předměty skončit v koši

Mnoho předmětů ve vaší domácnosti může mít více využití a možná o tom ani nevíte. Podívejte se na tyto příklady, kterými si usnadníte život.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý domácí kutil nebo kutilka se snaží využít svou domácnost a předměty, které v ní uchovává, co nejefektivněji to jde. Není tak žádným tajemstvím, že existují různé triky, jak jinak využít věci, které jiní lidé běžně vyhazují do koše. Podívejte se na těchto pár tipů, kterými si i vy můžete usnadnit život. Stačí zapojit pouze trošku vaší fantazie, a můžete si tak ušetřit spoustu peněz. 

Kartony od vajíček

Kartony, které vám běžně zbydou po zakoupení vajíček, můžete využít v mnoho případech. Přihrádky pro vajíčka totiž mohou sloužit jako šikovný organizátor pro uspořádání malých věcí v domácnosti. Skvěle se tak hodí na oddělování všemožných matic nebo šroubů, šperků a taky kancelářských potřeb (sponky, gumy, ořezávátka apod.). Jejich využití pro vás bude při troše fantazie rozhodně přínosné. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Staré džíny

Pokud uvažujete o vyhození vašich starých onošených džínů, které se vám už nelíbí, rozhodně na to nespěchejte. Pokud je totiž poškozená pouze ta část, která pokrývá vaše nohy od kolen dolů, rozhodně to není důvod, aby skončily v odpadu. Džíny totiž můžete využít jako neformální kraťasy. Jednoduše z nich část odstřihněte tak, aby vám kraťasy seděly, a můžete tím ušetřit peníze za nákup nových.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Koupelové houbičky 

Houbičky, které používáte v koupelně, mají využití i v jiných oblastech. Pokud je často při umývání využíváte, sami víte, že se po čase opotřebují. Taková zastaralá houbička pak ale může posloužit jako čisticí prostředek pro vaše auto. Pokud je však v opravdu špatném stavu, můžete s ní čistit předměty na vaší zahradě, které jsou věčně špinavé od hlíny nebo ptactva. 

Staré ponožky

Klasické ponožky se po častém nošení většinou proděraví anebo již nevypadají pěkně. Vy, jako správný kutil, však můžete této příležitosti využít a prospět tím tak vaší domácnosti. Namísto vyhození do odpadu si je můžete rozdělit na několik částí a udělat z nich „utěrky“, se kterými můžete čistit prach na skříních nebo na místech, která jsou věčně špinavá. Nebude vás tak mrzet, že jste zanesli špínou vaši novou utěrku, kterou běžně používáte na čistší místa. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sprchový závěs 

Poslední dnešní vychytávka je opět spojená s vaší koupelnou. Není to sice v současnosti tak časté, ale pokud máte doma sprchový závěs, určitě ho musíte čas od času také obměnit. Pokud ale rozmýšlíte, jestli ho vyhodit, nebo si ho ponechat, rozhodně zvolte druhou možnost. Závěs totiž tvoří velké množství látky, která pro vás může mít mnohá využití, a to zejména ve vašich domácích projektech. Opotřebovaný sprchový závěs si uložte do garáže a čas, kdy ho budete potřebovat, se jistě brzy objeví.

Zdroj: Womans Day

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články