Jak působivě zvětšit malou místnost bez stavebních úprav? Jde o banální maličkosti. Za pár korun ji proměníte k nepoznání

Potíže s malým prostorem mohou být opravdu obsáhlé. Můžete se cítit stísněně a nepříjemně, možná také proto přemýšlíte, co s tím lze dělat. Máme pro vás pár tipů. 

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Někdy je menší prostor opravdu lepší. Nepotřebujete tolik nábytku, je útulnější a rychleji jej vytopíte. Nehledě na vizuálnost prostoru. Pokud ale prostor přehltíte, efekt je opačný a vy se cítíte nervózní, chaoticky a jste unavení. Změňte to, máme pro vás několik tipů, které vám pomohou zvětšit malý prostor, nechte se inspirovat. 

S nepořádkem rychle pryč

Ze všeho nejdříve byste se měli zbavit nepořádku, který se válí všude kolem vás. Kvůli němu cítíte skličující pocity. Oblečení z křesla do skříně, staré noviny vyhodit, časopisy také, dětské hračky do boxíku a tak dále. Jestliže máte vystavené suvenýry z cest na policích a je jich opravdu hodně, popřemýšlejte o uložení do krabice. Pokud bude váš prostor pohledově uspořádaný a uklizený, bude i vizuálně větší. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Otevřený prostor je vždy větší

Když si stoupnete k místnosti do dveří, měli byste vidět otevřený prostor. Pokud vidíte záď křesel a sedačky, je to špatně. Zkuste přesunout nábytek, aby byla místnost více otevřená. Popřemýšlejte i nad nábytkem. Jestliže je malý prostor, bude vhodnější zvolit nízký nábytek. Nízký stůl, křesla, pohovka, taburet, ale na druhou stranu zvolit úzké a vyšší skříňky obývací stěny. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Osvětlení a neutrální malba na zdi

Tmavé a teplé osvětlení způsobuje útulnost a intimitu. Na druhou stranu zmenšuje celek, proto je lepší volit bílý a studený odstín. Jedině tak bude místnost světlá a vzdušná. K osvětlení bezprostředně patří i malba na zdech. Tu volte také světlou, nejlépe béžovou, bílou nebo světle modrou, také zelenou. Mohou být i studené barvy, které místnosti dodají otevřený vzhled. Přemýšlejte i nad výběrem nábytku, neměl by se se stěnami příliš rušit.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Transparentní materiály také pomohou  

Průhledné židle, skleněný nábytek, vitríny a tak dále, zajistí zvětšení rozměru. Například v koupelně vyměňte nevzhledný tmavý závěs za dveře s transparentním sklem, které mají úzké rámy. I když koupelna zůstane stejně velká, vizuálně se bude jevit větší. Ideálním řešením je také postavit podlahové zrcadlo do rohu místnosti, nejlépe naproti dveřím. Platí pro ložnici, obývací pokoj, ale i předsíň.    

iZdroj fotografie: Depositphotos

Žádné robustní tkaniny

Nejsou to pouze chlupaté polštáře, ale především závěsy. Doporučujeme silné závěsy vyměnit nejlépe za rolety nebo žaluzie. Také vyzkoušejte buď průhledné nebo naopak mléčné záclony. Pohovku doporučujeme světlou a neumísťovat na ní silné deky. A pokud na pohovce deku musíte mít kvůli dětem, vyzkoušejte svislé pruhy. Kusové koberce také nejsou ideální, jestliže si je nechcete odepřít, zvolte jen takový, který bude pouze pod pohovkou a konferenční stolkem. Volte světlý odstín.

Jaký způsob pro zvětšení místnosti volíte vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články