Jak snadno vyčistit znečištěnou indukční desku | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Zázrak na čištění indukční desky má každý doma pod nosem. Zůstane zářivě lesklá po celé měsíce

Zázrak na čištění indukční desky má každý doma pod nosem. Zůstane zářivě lesklá po celé měsíce

Indukční deska je výdobytkem dnešní moderní doby. Oproti klasickým sporákům má jisté výhody, ale také nevýhody, které nelze brát na lehkou váhu.

spinavy sporak
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Dnes už najdeme v domácnostech mnohá vybavení, která sebou přináší značnou úlevu. V případě indukčních desek i větší bezpečnost. Indukční a sklokeramické desky využívají lidé mnohem více, než v minulosti. Jak se ale o indukční desku postarat tak, aby vydržela co nejdéle? Obdobná pravidla by měla platit i u desky sklokeramické. Obě mají výhodu ve snadné dostupnosti oproti starším typům sporáků.

Kde se indukční deska vzala 

Tento typ ohřívání je na českém trhu už poměrně dlouho. I přesto ale není zase tak častá v domácnostech, jako ostatní typy. První výrobek přinesla společnost AEG a to již před téměř třiceti lety. I přesto se v domácnostech objevují spíše desky sklokeramické, a je to zejména z finančních důvodů. Vyplatí se do ní ale investovat. Mezi její klady patří rychlost a bezpečnost. Dokonce se říká, že s indukční deskou nebudete potřebovat ani rychlovarnou konvici.

cista deska
Zdroj fotografie: Pixabay.com
Zaměřte se na vhodné přípravky

Oproti starším typům sporáků, má indukční deska hladký povrch. Jistě si pamatujete, když se staré spotřebiče musely rozebírat, abyste je mohli vyčistit. Deska v tomto případě je naprosto hladká a její údržba je daleko jednodušší. Nicméně nemůžete na ni použít všechny prostředky, na které jste v minulosti byli zvyklí. Právě proto, že indukce je velmi rychlá, potřebuje mít také kvalitní povrch a zejména neponičený. Jak toho docílit?

Zaměřte se na vhodné přípravky

Základem při čistění by v žádném případě neměla být drátěnka, případně jiný nevhodný materiál. Druhou zásadní věcí je čas čištění. Indukční desku nejlépe vyčistíte ihned po tom, co dovaříte. Tak, aby na desce nezaschla žádná nečistota. Pak stačí k čištění jemný hadřík a voda. Pokud se neobejdete bez nějakého čisticího prostředku, zvolte takový, který je určen přímo na indukční desky.

cisteni indukce
Zdroj fotografie: Pixabay
Kde se indukční deska vzala 

Při čištění Vás může provázet problém s mastnotou, která k tomu neodmyslitelně patří a ať se budete snažit jakkoliv, nezabráníte tomu. Možná nechcete používat drastické chemické přípravky. V tomto případě na mastnotu funguje nejlépe houbička s přípravkem na nádobí. Mezi pomocníky, které najdete v každé domácnosti, může patřit například jedlá soda nebo ocet. Tyto dvě suroviny dokáží zázraky.