S tímto trikem bude vaše prádlo opět bílé | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Probuďte znovu bílou v zašedlém či zažloutlém spodním prádle. Potřebujete jen 3 ingredience, které má doma každý

Probuďte znovu bílou v zašedlém či zažloutlém spodním prádle. Potřebujete jen 3 ingredience, které má doma každý

Smícháním pouhých tří běžných ingrediencí vznikne směs, díky které bude vaše spodní prádlo opět zářivě bílé. Opravdu to funguje.

prani zasedleho spodniho pradla
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Asi se vám už také stalo, že kdysi bílé prádlo najednou nebylo úplně bílé, ale spíše zažloutlé. A uznejte sami, že v zažloutlém spodním prádle asi nebudete pro vaši polovičku moc atraktivní. Samozřejmě, že existuje velké množství různých bělidel, ta jsou ale plná chemikálií, a především jsou velmi drahá. Naštěstí si jedno takové bělidlo můžete vyrobit i sami doma, vystačíte si přitom se 3 ingrediencemi.

Co budete potřebovat

  • lžičku soli
  • lžíci jedlé sody
  • lžičku přípravku na nádobí

Bělení spodního prádla

Nejprve si nalijte teplou vodu do umývadla a přidejte do ní sůl, jedlou sodu a přípravek na mytí nádobí. Tyto ingredience dobře promíchejte a poté v této směsi namočte spodní prádlo. Nechte v přípravku přibližně 15 minut. Pokud je spodní prádlo opravdu hodně zažloutlé, nechte působit klidně i půl hodiny. Poté důkladně omyjte, opláchněte a vyždímejte.

zena bile obleceni
Zdroj fotografie: Depositphotos

Je dost možné, že napoprvé neuvidíte nijak velké výsledky. Ale na druhou stranu, co byste čekali, pokud vaše prádlo bylo opravdu hodně zažloutlé. Vůbec se ale nebojte tuto metodu používat pravidelně. Čím víc ji budete používat, tím větší výsledky nakonec uvidíte. Vaše spodní prádlo bude opět sněhově bílé a vy už ani nebudete přemýšlet nad tím, že byste si kupovali nové.

To ale není všechno

Samozřejmě, že spodní prádlo není jediný kus oblečení nebo jediná látka, která může zežloutnout. To se totiž může stát i s bílou košilí, povlečením, tričkem, utěrkami, vlastně s čímkoliv. Dobrou zprávou je, že tento přípravek můžete použít na různé druhy prádla. Jediné, co je třeba udělat, je zdvojnásobit množství ingrediencí a vody. Tak co, vyzkoušíte to?

Co děláte se zažloutlým oblečením vy?

Zdroj: TheSpruce