Jednoduchá a účinná metoda na zakořenění růží | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Množení růží pomocí toaletního papíru zajistí nespočet nových poupat. Gigantické květy provoní celou domácnost

Množení růží pomocí toaletního papíru zajistí nespočet nových poupat. Gigantické květy provoní celou domácnost

Jestli chcete mít plnou zahradu krásných růží, je třeba, aby vám správně zakořenily. A proto tu pro vás máme tuto jednoduchou metodu.

ruze toaletak
Zdroj fotografie: Depositphotos

Asi každý člověk miluje růže. Jsou to květiny, které symbolizují lásku, touhu, vášeň a přátelství. Každou ženu potěší, když dostane pugét složený právě z růží. Nejenže nádherně voní, ale také nabízí člověku veliké množství barev, od typicky rudé, až po modrou, fialovou nebo temně černou. A když dostanete růže řezané, můžete si z nich vypěstovat vlastní rostliny. A potřebovat mimo jiné budete toaletní papír.

Je to vcelku jednoduché

Možná se vám tomu nebude chtít věřit, ale tento způsob je opravdu extrémně jednoduchý. A nejen to, dokonce je i vážně účinný. Za pouhé 3 týdny budou mít vaše růže opravdu silné kořeny. Nejprve je třeba nařezat stonky růží na části dlouhé 15–20 cm. Horní řez musí být rovný a spodní zase šikmý.

strihani stonku
Zdroj fotografie: Depositphotos

Teď přichází na řadu toaletní papír

Přebytečné listy ze stonků samozřejmě odstraňte a poté nařezané řízky ponořte do vody. A v tuhle chvíli přichází na řadu právě toaletní papír. Musíte ho trošku navlhčit vodou a kolem každého řízku ho obmotat. Čím víc vrstev papíru, tím líp. Budete také potřebovat výživný substrát. Dejte ho do květináče a zasaďte do něj stonky zabalené v toaletním papíru.

rulicky toaletniho papiru
Zdroj fotografie: Depositphotos

A teď už jen čekejte

Substrát je třeba pořádně zalít vodou pokojové teploty. Květináč umístěte buď do skleníku, nebo pokud je teplé počasí, můžete ho dát klidně ven. Pravidelně ho kontrolujte a když se vám bude zdát, že je půda suchá, opět ji zalijte. Ale rozhodně nepřelívejte.

ruze na zahrade
Zdroj fotografie: Depositphotos

Za necelé 3 týdny se začnou tvořit silné kořeny a vy je můžete vysadit na místo, kde růže chcete. Toaletní papír z nich neodstraňujte, protože se stejně rozloží. Vyzkoušejte tento jednoduchý a účinný způsob zakořenění růží.

Patří růže mezi vaše oblíbené květiny?

Zdroj: ReteteUsoare