Množení růží pomocí toaletního papíru zajistí nespočet nových poupat. Gigantické květy provoní celou domácnost

Jestli chcete mít plnou zahradu krásných růží, je třeba, aby vám správně zakořenily. A proto tu pro vás máme tuto jednoduchou metodu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Asi každý člověk miluje růže. Jsou to květiny, které symbolizují lásku, touhu, vášeň a přátelství. Každou ženu potěší, když dostane pugét složený právě z růží. Nejenže nádherně voní, ale také nabízí člověku veliké množství barev, od typicky rudé, až po modrou, fialovou nebo temně černou. A když dostanete růže řezané, můžete si z nich vypěstovat vlastní rostliny. A potřebovat mimo jiné budete toaletní papír.

Je to vcelku jednoduché

Možná se vám tomu nebude chtít věřit, ale tento způsob je opravdu extrémně jednoduchý. A nejen to, dokonce je i vážně účinný. Za pouhé 3 týdny budou mít vaše růže opravdu silné kořeny. Nejprve je třeba nařezat stonky růží na části dlouhé 15–20 cm. Horní řez musí být rovný a spodní zase šikmý.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Teď přichází na řadu toaletní papír

Přebytečné listy ze stonků samozřejmě odstraňte a poté nařezané řízky ponořte do vody. A v tuhle chvíli přichází na řadu právě toaletní papír. Musíte ho trošku navlhčit vodou a kolem každého řízku ho obmotat. Čím víc vrstev papíru, tím líp. Budete také potřebovat výživný substrát. Dejte ho do květináče a zasaďte do něj stonky zabalené v toaletním papíru.

iZdroj fotografie: Depositphotos

A teď už jen čekejte

Substrát je třeba pořádně zalít vodou pokojové teploty. Květináč umístěte buď do skleníku, nebo pokud je teplé počasí, můžete ho dát klidně ven. Pravidelně ho kontrolujte a když se vám bude zdát, že je půda suchá, opět ji zalijte. Ale rozhodně nepřelívejte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Za necelé 3 týdny se začnou tvořit silné kořeny a vy je můžete vysadit na místo, kde růže chcete. Toaletní papír z nich neodstraňujte, protože se stejně rozloží. Vyzkoušejte tento jednoduchý a účinný způsob zakořenění růží.

Patří růže mezi vaše oblíbené květiny?

Zdroj: ReteteUsoare

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články