Lak – rozhodně ne jen na vlasy. Použijte ho na oblečení, panty u dveří, deštník či boty. Nebudete litovat

Najdete ho snad v každé koupelně. Řeč je laku na vlasy, který se používá pro tvarování účesů. Málokoho by napadlo, že může být užitečný i jinde.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Když potřebujete, aby vám držel pečlivě upravený účes nejen v nepříznivém počasí, použijete nejčastěji lak na vlasy. Prodává se ve formě spreje, případně aerosolu. Jakmile ho nanesete na vlasy, lak na nich ztuhne a zafixuje je v požadovaném tvaru. Kapénky laku na vlasy vytvářejí velmi tenký, lesklý a průhledný film, jenž rychle zasychá. Některé laky obsahují i třpytky, mohou být i barevné.

Lak na vlasy a čištění skvrn

Někdy se vám přihodí, že si náplní od propisky nebo fixu ušpiníte oblečení. Obyčejnou vodou to často lehce vyprat nelze. Zde se oplatí použít lak na vlasy, kterým skvrnu postříkáte tak, aby látka byla vlhká. Necháte ho 10 minut působit a pak oděv vyperete v teplém vodě za použití mýdla.

Delší životnost deštníku a ochrana tmavého oblečení

Černé oblečení se dobře nosí, ale je nevděčné, protože jsou na něm hned vidět nachytané zvířecí chlupy nebo vypadlé vlasy. Lze tomu předejít použitím laku na vlasy. Na oděv ho nastříkáte v jemné vrstvě. Totéž je možné udělat s aviváží, která má stejný účinek. Ochrání oblečení před nežádoucí špínou. Deštník déle vydrží, když ho občas postříkáte lakem na vlasy. Deštník ale před tím musí být suchý.

iZdroj fotografie: Pixabay

Co s vrzajícími panty u dveří

Vržou vám panty u dveří? Je nepříjemné poslouchat to skřípání pokaždé, když dveře otevřete. Nebojte se použít lak na vlasy, kterým panty nastříkáte ve velmi slabé vrstvě. Vrzání bude pryč a vaše nervy mohou být opět v klidu.

Neposedné tkaničky u bot

Často se u zavazovacích bot stává, že se tkaničky na nich neustále rozvazují. Je to otravné, protože se pak musíte stále shýbat a zavazovat je. Tak vyzkoušejte jednu vychytávku, kdy tkaničky postříkáte tenkou vrstvou laku na vlasy. Určitě si dají říct a už se rozvazovat nebudou. A bude po problému.

Máte nějaký další nápad, jak lak na vlasy v domácnosti upotřebit?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články