Praktické využití obyčejného mýdla v domácnosti. Hodit se bude jako ochrana nábytku před mazlíčky nebo na zatuhlé zámky

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak byste mohli využít klasické tuhé mýdlo mimo obvyklé mytí rukou? Překvapivě se jedná o multifunkčního pomocníka v domácnosti.

i Zdroj fotografie: Pohled 111/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Někdo používá raději tekuté mýdlo, jiný nedá dopustit na to tuhé. Každý preferuje to, co je mu příjemnější. Jedno z nich má ale více možností na využití než to druhé. Netradiční využití tuhého mýdla může být tou tajnou zbraní, o které jste možná neměli ani ponětí. Už nebudete mít starosti s nejjednoduššími každodenními problémy, protože tuhé mýdlo nabízí řešení od zaseklých zipů až po zatuhlý nábytek.

Uvolněte zip a zámek

Všichni víme, že mýdlo je klouzavé a používá se především na mytí rukou. Jeho kluzkost se dá ale využít na spoustu jiných věcí. První z nich může být zmíněný problém se zipem. Zaseklý zip vždy přijde ve chvíli, kdy je to nejméně potřeba. Mýdlo ale může být rychlou záchranou, radí portál Blesk. Bez námahy a rychle vyřešte situaci, kdy zip zlobí. Stačí pár tahů mýdlem, a můžete pokračovat v běžném shonu.

Tuhé mýdlo je také malým kouzelníkem pro případ zatuhlého zámku. Jen potřete klíč mýdlem, párkrát otáčejte a klíčem jezděte tam a zpět. Rychle a efektivně máte zpátky pohodlný průchod klíčem, jak má být. Skvěle s ním také namažete třeba vrzající zámky od dveří či oken. Tajemství mazlavosti tuhých mýdel je v jejich složení, které jsme na adbz již zmiňovali. Podle složení se poté určuje druh mýdla.

Zamlžené zrcadlo iZdroj fotografie: Depositphotos

Zamlžené zrcadlo je minulostí

Pro ty, kteří nesnášejí zamlžená zrcadla po každé sprše, přichází další neocenitelný tip s tuhým mýdlem. Web TheSpruce radí, abyste si před další relaxační koupelí nebo sprchou udělali chvíli na tento trik. Potřete zrcadlo tenkou vrstvou mýdla a poté ho vyleštěte suchým hadrem. Tímto způsobem vytvoříte na zrcadle ochrannou vrstvu, která zamezí zamlžení párou z horké koupele. A funguje nejen na zrcadla – tento trik můžete vyzkoušet také na brýlích a dalších površích, které se často zamlžují.

Ubíjí vás pohled na okousaný nábytek od vašeho mazlíčka? Mýdlo vám může velmi dobře pomoct v boji proti okusování od vašich mazlíčků. Stačí natřít rohy nábytku mýdlem, a váš zvědavý miláček jej brzy přestane zkoumat, neboť mu to znepříjemní chuť mýdla. Nebojte, tuhá mýdla nejsou pro zvířata škodlivá, pokud jich nesnědí početné množství. Takto jemně namazaný nábytek jen odradí vaše miláčky od okousávání.

Používáte některý z těchto způsobů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články