Trik proti šmouhám a zamlžování zrcadel: Pomůže brambora se šamponem

Koupel je příjemná a relaxační, ale když se chcete podívat po osvěžující lázni do zrcadla, kvůli zamlžení nic nevidíte. Vyzkoušejte trik s bramborou.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zamlžené zrcadlo je problémem každé domácnosti. Chytré hospodyňky si však i s tímto problémem poradí. Nechte se inspirovat fíglem, který vymyslely ženy již dávno v minulosti. I ony měly stejné problémy a musely řešit mnohem závažnější obtíže. Věřte, nebo ne, ale postačila jim k tomu obyčejná brambora. Klíčovým pomocníkem je škrob, který se v ní nachází. Ke všemu se jedná o běžně dostupnou potravinu, jejíž pořizovací cena není vysoká.

Brambory mají všestranné použití

Tento druh zeleniny je ideální pro přípravu bramborové kaše i hranolek. Jenomže málokdo už ví, že brambory se dají použít třeba jako hnojivo pokojových rostlin nebo že mohou být také účinným čističem. Je to logické, protože vnitřek brambory je jemný a šťavnatý, tudíž nehrozí poškrábání skla. Čištění bramborou je efektivní, jen ji musíte důkladně oškrábat a zbavit ji nečistot na povrchu. Brambora vyčistí skla lépe než super kvalitní utěrka z mikrovlákna.

Čištění oken pomocí rozpůleného jablka: Hospodyňky tvrdí, že ovoce funguje mnohem lépe než chemické prostředky

Na zamlžená skla použijte bramboru

V dnešní době si můžete pořídit nespočet chemických čisticích prostředků, které zajistí skleněné povrchy beze šmouh, jenomže to je málo. Největší problém je zamlžení, které je po koupeli běžné. Ani sebelepší produkt vám nezajistí dokonalý vzhled. Zbavit se zamlžení není snadné, často po něm zůstávají nevzhledné šmouhy. Ostatně mlží se například i skla v autě, což může být nebezpečné. Nenechte nic náhodě a použijte obyčejnou bramboru. Není třeba utrácet.

loupání brambor iZdroj fotografie: Freepik

Aplikace škrobu z brambor na zrcadlo

Většina lidí si kupuje moderní prostředky v drogerii a chvástá se, co všechno doma nemá. Jenomže je to zhola zbytečné, když máte po ruce obyčejnou bramboru.

  1. Bramboru si nejprve okrájejte a pečlivě omyjte.
  2. Rozkrojte ji na dvě části a začněte s čištěním.
  3. Začne se z ní uvolňovat škrob, který se postará o to, aby se zrcadlo nerosilo.
  4. Poté povrch pořádně vyleštěte.
  5. Nemáte-li doma brambory, vezměte si utěrku z mikrovlákna a kápněte na ni trochu šamponu. Pak s ní přeleštěte zrcadlo. Efekt bude také dokonalý a ušetříte peníze za chemické čističe.

Jaký trik máte proti zamlžování oken vy?

Zdroj: WikiHow
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články