Fígl, za který nám budete děkovat: Čištění oken pomocí jablka
adbz.cz » Hobby » Čištění oken pomocí rozpůleného jablka: Hospodyňky tvrdí, že ovoce funguje mnohem lépe než chemické prostředky

Čištění oken pomocí rozpůleného jablka: Hospodyňky tvrdí, že ovoce funguje mnohem lépe než chemické prostředky

Existuje mnoho triků, které vám ulehčí běžné úkoly v domácnosti. Pokud sháníte nějakou vychytávku pro snadnější čištění oken, vyzkoušejte jablko.

pulka jablka myti oken
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Určitě také víte, že čištění oken patří mezi nejméně příjemné domácí práce, neboť se často jedná o náročný úkol, který se ne vždy povede na první pokus. Naštěstí si to však lze i v tomto případě ulehčit, a to použitím jednoduchého triku, který se nedávno objevil na internetu. Aby se vám povedl, budete potřebovat pouze jednu jedinou ingredienci, a to obyčejné jablko. Níže jsme pro vás připravili postup, jak na to – jedná se o opravdový zázrak, který ocení naprosto každá hospodyňka. 

Čištění okenních skel

Pokud máte na okenním skle otisky prstů, mastné skvrny nebo jiné nečistoty, ale nechcete utrácet za kvalitnější a dražší čisticí prostředek na okna, tento trik je pro vás jako dělaný. Budete potřebovat pouze obyčejné jablko, které stačí rozkrojit napůl a poté jím potřít celé sklo. Nakonec si stačí vzít suchý hadřík a otřít povrch do sucha. Jakmile budete mít hotovo, sami neuvěříte, jak skvěle tento trik funguje. Některé hospodyňky se dokonce přiklání k názoru, že funguje mnohem lépe, než chemické prostředky.

Čištění okenních skel je velmi důležité, neboť okna patří mezi první prvky části domácnosti, kterých si všimne každý přicházející host. Abyste se tedy vyvarovali nepříjemným pohledům, stačí použít jablko z vaší spíže a těsně předtím, než se dostaví návštěva, jednotlivá skla potřít a vyčistit do sucha. Díky tomuto triku bude každý naprosto překvapen a nejspíše se budou tázat, jak jste takové krásy dosáhli. Existují také další domácí postupy, které vám pomohou usnadnit čištění zrcadel a skel. Skvěle například funguje obyčejné mýdlo. 

Obyčejné mýdlo 

Pokud se vám ve sprše často zamlžuje zrcadlo nebo okenní skla, je téměř nemožné udržet je neustále čisté. Naštěstí však i pro tento běžný problém existuje jednoduchý trik, který vám usnadní práci a udrží vaši koupelnu krásnou. Stačí použít obyčejné mýdlo – tím potřete zamlžené sklo nebo zrcadlo, a poté setřete suchým hadříkem. Kondenzace vody ve vaší koupelně pak již nebude po dlouhou dobu představovat žádný problém. 

mydlo
Zdroj fotografie: Depositphotos

Stejně vhodný jako mýdlo je také krém na holení, který má téměř totožné účinky. Je ovšem trošku dražší, takže záleží pouze na vás, kolik peněz budete chtít za udržení čistoty ve své koupelně utratit. Přinejmenším však tento prostředek funguje úplně stejně, jako obyčejné mýdlo – stačí jej opět namazat na zrcadlo a poté setřít suchým hadříkem, dokud nebude zcela čisté. 

Můžete také použít ocet 

Ocet patří mezi nejužitečnější produkt vůbec, a to zejména co se týče vaší domácnosti. Můžete jej použít jak na čištění oken a skel, tak i na odstranění plísní a dalších nečistot, které se usadily ve vaší domácnosti. Co se však týče čištění skel, stačí jej nanést přímo na povrch a poté setřít novinami. Skvěle vám pak také pomůže směs jablečného octa a jedlé sody, která je několikrát silnější. Jakmile vyzkoušíte tyto triky, vaše koupelna a okna v domácnosti budou vždy čistá a rozhodně překvapí každou návštěvu!