Odpuzovač hmyzu lze vyrobit z domácích surovin | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Vyzkoušeno: Tři voňavé způsoby, jak se definitivně zbavit hmyzu ve vnitřních prostorách. Všechny fungují skvěle

Vyzkoušeno: Tři voňavé způsoby, jak se definitivně zbavit hmyzu ve vnitřních prostorách. Všechny fungují skvěle

Připravte se na invazi otravného hmyzu, který bude v létě všude. Zásobte se ingrediencemi, z nichž lze vyrobit voňavé odpuzovače.

kokosovy olej miska
Zdroj fotografie: iStock

Léto přináší dlouhé slunečné dny, kopec zábavy, šťavnaté ovoce, osvěžující zmrzlinu a očekávanou dovolenu. To vše za doprovodu otravného hmyzu. V létě je všude a dokáže znepříjemnit i tu nejlépe rozjetou zábavu. Nenechte se rušit mouchami, komáry nebo jinými potvůrkami a připravte se na ně. Zde je několik tipů, jak se můžete domácími přípravky zbavit hmyzu a zároveň provonět váš domov.

Odpuzovač z vanilky a máty

Na tento účinný domácí odpuzovač hmyzu si připravte 2 malé kuličky buničiny nebo vaty, které umístěte na dno mělké nádoby. Tu pak naplňte 4 polévkovými lžícemi vanilkového extraktu. Nahoru položte několik lístečků čerstvé máty a nádobu překryjte tenkou utěrkou. Vůně vanilky a máty účinně odpudí veškerý otravný hmyz. Vy si konečně budete moci užít poklidný den či večer bez rušivého hmyzího bzučení.

Citron s hřebíčkem

Další možností je použití citronu nebo limetky a hřebíčků. Nakrájejte ovoce na plátky, napíchejte do dužiny hřebíčky a pokládejte vedle sebe na malý talířek hřebíčky vzhůru. Připravený odpuzovač umístěte v místě, kde se komáři a mouchy nejvíce vyskytují. Budete překvapeni, jak efektivně tato babská rada funguje. Velmi účinné je umístění na noční stolek vedle postele. Zajistí vám klidný spánek bez hmyzích kousanců.

Odpuzovač hmyzu z citronu a hřebíčku
Zdroj fotografie: Depositphotos

Kokosový olej s esenciálním olejem

Velmi účinným odpuzovačem hmyzu je i směs kokosového a esenciálního oleje. Vůni si můžete zvolit dle vlastních preferencí. Někdo má raději sladké, jiný květinové, citrusové nebo dřevité vůně. Volba je jen na vás. Do velké sklenice si připravte 1,5 hrnku kokosového oleje a nakapejte do něj 30 kapek esenciálního oleje. Pohár umístěte do místnosti s hmyzem. Směs nejen provoní prostor, ale zaměstná i hmyz.

Jak se otravného hmyzu zbavujete vy?

Zdroj: Bhg