Video: Vyrobte si za pár korun originální velikonoční dekoraci na dveře
adbz.cz » Hobby » Video: Velikonoční dekorace se dá vyrobit za pakatel. Stačí pár větviček, za 5 minut je hotovo

Video: Velikonoční dekorace se dá vyrobit za pakatel. Stačí pár větviček, za 5 minut je hotovo

K jarním svátkům nepatří jen beránek, kuřátka, pomlázka a malovaná vajíčka, ale také slavnostní výzdoba obydlí. Působivé dekorace si snadno vyrobíte sami, i když nejste zruční.

zahradnicke nuzky vetve jablon
Zdroj fotografie: Depositphotos

Velikonoce jsou za dveřmi, takže je nejvyšší čas začít přemýšlet nad tím, jak vyzdobit domácnost. Vnést do vašeho domova sváteční a jarní atmosféru je mnohem jednodušší, než by se mohlo zdát. V podstatě k tomu potřebujete jen několik základních propriet, jež jsou pevně s těmito svátky spjaté. Na vytvoření dokonalé velikonoční atmosféry si vlastně vystačíte jen s květinami, osením, malovanými vajíčky a ozdobou na dveře.

V době rekordního zdražování ušetříte

Vzhledem k tomu, že letošní Velikonoce zřejmě budou trhat rekordy, pokud jde o nákup drahých surovin k přípravě jídla, můžete ušetřit právě na dekoracích. Ideálně když popustíte uzdu fantazie, vyhrnete si rukávy a pustíte se do jejich výroby vlastníma rukama. Řeč samozřejmě není pouze o barvení vajíček nebo pletení pomlázky, ale o sofistikovanějších ozdobách, které hravě můžete zvládnout.

Budete mít skvělý pocit, že domácnost zdobí vámi vytvořené originální dílo namísto tuctového kupovaného. Navíc ušetříte, což v době rekordního zdražování není zanedbatelný faktor. Snadno si poradíte třeba s dekorací na dveře, kterou vám sousedé budou závidět. Pokud si nevíte rady, jak začít, případně se nepovažujete za zručného kutila, nevěšte hlavu.

Vystačíte si s větvičkami a drátem

Zatímco většinu domovních dveří zdobí nejrůznější věnce, zkuste vsadit na neotřelý květinový kříž. Ostatně ke křesťanským svátkům se skvěle hodí. Nádherná ozdoba vznikne pod vašima rukama během několika minut. Navíc vás bude stát jen pár korun, ale lacině jako nějaká plastová náhražka vypadat rozhodně nebude. Naopak. K výrobě nepotřebujete nic specifického.

Žena se svazkem větví
Zdroj fotografie: Depositphotos

Stačí, když si připravíte několik větví nejlépe z různorodých stromů. Jejich délka by měla být kolem 60 centimetrů. Dvě větvičky by měly být silnější. Z nich vyrobíte kříž, který bude jakousi pevnou základnou. Nejdříve obě větve seříznete, aby měly požadovaný rozměr. Pak k té delší přiložíte několik slabších větviček, seříznete a drátem je připevníte. To samé uděláte s kratší částí budoucího kříže. Pokud odnože větviček vyčnívají do stran, vůbec to nevadí.

Během chvilky je originální dekorace hotová

Výsledek bude vypadat přirozeně, přírodně a rustikálně. Přeložíte oba svazky větví přes sebe, aby byly do kříže, a zafixujete je drátem. Pak střed párkrát převážete tmavou bavlnkou nebo provázkem. Nakonec k němu přivážete několik květin. Nejpraktičtější jsou umělé, třeba lilie nebo narcisy či tulipány, ale půjde to i se slaměnkami. Dozdobit dekoraci můžete mašlí, kterou na ni přilepíte nebo jednoduše zavážete. Velikonoční ozdobu na dveře máte hotovou.