Jak si jednoduše a bez námahy vyprat zimní bundu | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Připravte se na zimu, existuje jediný správný návod na vyprání zimní bundy. Zachová její skvělé vlastnosti, zbaví od bakterií a vyčistí k nepoznání

Připravte se na zimu, existuje jediný správný návod na vyprání zimní bundy. Zachová její skvělé vlastnosti, zbaví od bakterií a vyčistí k nepoznání

Pokud jste někdy prali zimní bundu, tak jistě víte, že to není tak jednoduché jako vyprat triko či ponožky. Je tedy dobré k tomu mít účinný návod, který vám vše důležité osvětlí.

zimni bunda
Zdroj fotografie: Depositphotos

Během období mrazů a ledu není nic lepšího, než se navléct do teplé zimní bundy a mít jistotu, že se tak nepodchladíte. Jenomže ta se, stejně jako všechno ostatní oblečení, musí jednou za čas vyprat. Jak ovšem na to, abyste to měli jednoduše a rychle hotové? Držte se těchto tipů a o svou bundu již nemusíte mít strach.

Praní zimní bundy nebylo jednodušší

Samozřejmě je jasné, že i když bundu hodíte nějak do pračky a jednoduše zapnete, tak se vám vypere a bude víceméně v pořádku. Zde se ovšem jedná o to, že tímto jednáním rapidně snížíte její životnost a s takovým tempem můžete za chvíli kupovat každý rok hned dvě. Je proto dobré se držet několika jednoduchých pravidel, se kterými vám jedna bunda bude schopná vydržet několik let.

prani pradla v pracce
Zdroj fotografie: Freepik

Prvním z nich je ten, že před praním musíte pokaždé zapnout zip a všechny knoflíky. Jestliže máte kabát s podšívkou z umělé kožešiny, odstraňte ji před praním, jestliže vám to konstrukce dovolí. Následně je nutné bundu otočit naruby. Druhým důležitým tipem je, že bundu musíte vždy prát odděleně, nikdy ji nemíchejte s ostatními kusy oblečení. Ano, je to trochu neekologické, ale pro jednou se nic nestane a v opačném případě byste nemuseli být nadšeni z toho, co by z pračky vylezlo.

S tímto návodem vás bude dlouho hřát

K praní jemných tkanin musíte vždy použít tekutý prací prostředek. U těch práškových je dost vysoké riziko toho, že se špatně vypláchne. To by mělo za následek slepení částí podšívky uvnitř kabátu či bundy. Rovnou je dobré zmínit i to, že byste neměli přidávat žádnou aviváž, akorát by zanechala skvrny. Zvolte vždy nejšetrnější stupeň praní a perte zásadně při nízkých teplotách.

dva tenisove micky
Zdroj fotografie: Freepik

Nejlepší pro praní zimní bundy je ve skutečnosti studená voda. Aby se vnitřní podšívka bundy během praní nemačkala, je dobré do pračky vhodit speciální prací míčky i tenisové míčky. Po doprání bundu nikdy nesušte u topení a vůbec nejlepší je ji sušit v dobře větraných prostorech. Její úplné vysušení může trvat více, než jeden den. mějte proto trpělivost. Proces urychlíte tím, že s ní jednou za pár hodin zatřesete.

Zdroj: Brightside