Houbičky na nádobí využijete s trochou důvtipu kdekoliv | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » S trochou důvtipu jsou houbičky na mytí nádobí přímo multifunkčním nástrojem. Znáte všechny jejich možnosti využití?

S trochou důvtipu jsou houbičky na mytí nádobí přímo multifunkčním nástrojem. Znáte všechny jejich možnosti využití?

Výhodou pěnových houbiček na nádobí jsou vysoká savost a flexibilita, díky kterým se možnosti jejich využití v domácnosti mnohonásobí.

stara a nova houbicka
Zdroj fotografie: Depositphotos

V současné chvíli pravděpodobně nenajdete jedinou domácnost, kde by vedle kuchyňského dřezu nebyla položená houbička na nádobí. Ačkoliv ji vlastní téměř každý, řada z vás ji nedokáže patřičně docenit. Kromě běžného čištění špinavého nádobí, popřípadě jiných povrchů v bytě (například stolu, pracovní desky, nebo podlahy), má celou řadu dalších možností použití, které z ní dělají vskutku multifunkční nástroj.

Stará houbička pomůže se zahradní hadicí

Máte-li zahradu, bude se vám hodit následující vychytávka, na kterou budete potřebovat pouze starou houbičku. Z té sloupnete abrazivní vrstvu, která je na jedné straně k houbičce přilepená, a smotáte ji do malé ruličky. Ruličku vložte do jednoho konce zahradní hadice, který přišroubujete na přívod vody. Až vodu pustíte, proud protlačí ruličku celou hadicí, a ta ji tak pročistí.

houbicka na nadobi
Zdroj fotografie: Depositphotos
Ze staré houbičky sloupněte abrazivní vrstvu a smotejte ji do ruličky. Snadno tak vyčistíte zahradní hadici

Čistění nejrůznějších zákoutí

Když pomineme nádobí, které s pomocí pěnové houbičky zbavíte dokonale všech zbytků a nečistot, využijete ji i k odstranění špíny z těžko dostupných míst. Pokud jste se někdy snažili vyčistit žaluzie, nebo vnitřek lahve, jistě tušíte, kam tím míříme. V každém případě je potřeba houbičku nejprve trochu upravit. Pokud budete chtít čistit lahev, uřízněte si užší pruh houbičky a ten navlečte na vařečku, nebo vidličku. Lahev pak snadno vyčistíte.

Vložte ji do lednice a nevyjdete z údivu

Pokud vás trápí nepříjemný zápach linoucí se z lednice, nebo její zvýšená vlhkost, zkuste vše vyřešit pomocí obyčejné houbičky. Abyste se zbavili přebytečné vlhkosti, jednoduše vložte houbičku do jedné z přihrádek, nebo do šuplíku s ovocem. (Ovoce a zelenina vám při snížené vlhkosti také vydrží déle čerstvé). Pro eliminaci nepříjemného zápachu jednoduše posypte houbičku jedlou sodou a vložte ji do lednice.  

pachnouci lednice
Zdroj fotografie: Depositphotos
V lednici pomůže absorbovat přebytečnou vlhkost a posypaná jedlou sodou pohltí i nepříjemný zápach

Houbička pomůže utlumit bolest

Kvůli vynikající savosti je pěnová houbička skvělým pomocníkem i při tlumení bolesti. Stačí ji nechat nasát vodu a pak vložit do mrazáku. Po vyndání bude houbička příjemně chladit a díky své ohebnosti se snadno přizpůsobí jakémukoliv místu (lokti, čelisti, rameni, apod.). Pokud ji navíc napustíte tinkturou (vanilkový extrakt, výluh z hřebíčku, …), úleva od bolesti přijde ještě rychleji.

Poškrábané auto ošetříte bez drahých prostředků

Bydlíte-li na sídlišti, škrábance na autě pravděpodobně už dávno neřešíte, ale pokud vás trápí, zkuste k jejich eliminaci použít obyčejnou houbičku. Naneste na ni trochu zubní pasty a krouživými pohyby přejíždějte po škrábanci, který se tak působivě minimalizuje (nebo pokud je malý, zmizí úplně).  Zaměníte-li pastu za trochu jedlé sody, dokážete pomocí této kombinace dokonce dokonale vyleštit stříbro.

cisteni auta houbickou
Zdroj fotografie: Depositphotos
Škrábance na autě vás již nerozhází. Pomocí obyčejné houbičky je odstraníte jedna dvě

Vytvoříte s ní i samozavlažovací květináč

Máte doma rostliny náročné na zálivku? Nebo odjíždíte na dovolenou a nemáte nikoho, kdo by vám zašel rostliny zalít? Řešení je jednoduché – vyrobte si doma samozavlažovací květináč. Stačí pouze vložit na dno vašeho starého květináče houbičku na nádobí, která díky své savé schopnosti pomůže udržet zeminu déle vlhkou, avšak vyhnete se tak přemokření, kdy rostlina stojí delší dobu ve vodě.

Využití najde i jako podložka

Používáte-li tuhé mýdlo, jistě na něj máte na umyvadle umístěný odkapávač. Nezřídka se však stává, že jsou takováto místa slizká nebo špinavá. Elegantním řešením, jak se zbavit mýdlových skvrn na umyvadle, je použití houbičky místo odkapávače. Jako podložku využijete houbičku i na zahradě. Tam ji oceníte zejména pod koleny, kdy vám pomůže zmírnit tlak na kolenní kloub a uleví vám od možných bolestí, které s sebou delší klečení přináší.  

klecici zahradnice
Zdroj fotografie: Depositphotos
Při dlouhém klečení jistě oceníte podložku, která vás ušetří možné bolesti kolen

Vyrobte si „čistý“ odlakovač na nehty

Pokud si lakujete nehty, určitě máte doma odlakovač, k jehož aplikaci potřebujete ještě vatu, nebo odličovací tamponky. Takovéto řešení s sebou často přináší nepohodlí a možnost ušpinit lakem vás i věci ve vašem okolí. Zkuste proto vzít houbičku na nádobí a vměstnat ji do menší nádobky, kterou následně zalijete odlakovačem. Houbička se nasákne a vám posléze stačí pouze vsunout prst a důkladně ho do houbičky otřít.  

Zdroj: Apartment Guide