Před použitím jar zmrazím. Je to kuchyňská vychytávka století
adbz.cz » Hobby » Před použitím jar zmrazím. Zní to divně, ale je to kuchyňská vychytávka století

Před použitím jar zmrazím. Zní to divně, ale je to kuchyňská vychytávka století

Tipy na usnadnění úklidu domácnosti jsou nedocenitelné. Takové zmrazení jaru zní jako hloupost, ale každý, kdo to zkusil, se přesvědčil o genialitě tohoto triku.

lit jar do mrazaku
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Čištění trouby je jedním z nejvíce nenáviděných úkolů při úklidu po pečení. Připálené zbytky jídla a mastnota pokrývají rošt, plech i stěny trouby. A je zřejmé, že se to bez pořádného drhnutí neobejde. Jenže plechy a rošty bývají už z výroby potaženy speciálním materiálem, který by měl eliminovat přilnavost jídla, takže vzít kartáč nebo drátěnku není ten nejlepší nápad. Mohli byste povrch poškrábat.

Rošty se budou lesknout jako nové

Existuje ale trik, s jehož pomocí vnitřek trouby jednoduše vyčistíte. Dokonce i na mytí problematické rošty se nakonec budou lesknout jako nové. Potřebovat budete jen prostředek na mytí nádobí a silikonovou formičku na led. Možná to bude znít jako za vlasy přitažený nápad, ale hitem internetu se stal úklid s pomocí mražených kostek jaru.

kuchynska trouba
Zdroj fotografie: Depositphotos

A skutečně to funguje. Nalijete jar do formičky na led a dáte ho do mrazáku. Jakmile se z něj stanou tuhé ledové kostky, můžete začít s odstraňováním připálených zbytků jídla z roštů, plechů i vnitřku trouby. Zmrzlým prostředkem na nádobí prostě budete špinavé části přejíždět. Kostky budou pomalu tát pod rukama a zároveň povrch čistit.

Odstraní mastnotu i z oblečení

Podobně se dá odstranit mastnota také z grilu nebo připáleniny ze dna hrnců a pánví. Samozřejmě, že fungují i speciální čisticí prostředky, ale ty nepatří k nejlevnějším. Vsadit proto na úplně obyčejný jar se vyplatí i finančně. Pokud je ve zmražené formě, má lepší čisticí vlastnosti a odstraní i nečistotu, na kterou v tekutém stavu nestačí. Leda byste použili drátěnku.

Podle TikTokové influencerky, která si říká Fabulosa, mají zmrzlé kostky prostředku na mytí nádobí mnohem širší využití. Nejenže odstraní zbytky připáleného jídla, ale poradí si i se zbytky lepidla od samolepek. Zmrzlými kostkami snadno vyčistíte i mastnotu z oblečení, čalounění a koberců. Video, které Fabulosa zveřejnila na sociálních sítích, detailně ukazuje, jak při čištění postupovat.

@fabulosa_cleaning

Frozen washing up liquid hack that leaves oven racks sparkling & lemony fresh. PERFECT to leave in pans, oven dishes & sinks for extra soaking too! Who’s trying this? 🍋 #fabulosa_cleaning #fabulosacleaning #fabulosa #fyp #cleaning #cleaninghacks #cleaningtiktok #clean #cleantok #home #hacks #cleaningtips

♬ 2step – Ed Sheeran