Bublinková fólie najde uplatnění v každé kuchyni. Poslouží při mytí nádobí a vyplatí se rozprostřít i na police

S bublinkovou fólií se dá skutečně kouzlit. Jedná se o všestranného pomocníka v domácnosti. Mrkněte se na pár vychytávek, které vás okouzlí jednoduchostí.

Bublinková folie v kuchyni i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pokud vám přijde objednaný balíček se zbožím, většinou je zabalený do bublinkové fólie. Za žádných okolností ji nevyhazujte a pečlivě ji střádejte. Podíváme se na pár triků, které se dají s bublinkovou fólií dělat. Věřte, že fólii upotřebíte při mnoha úkonech. Navíc vás nebude nic stát, protože ji obdržíte v doručeném balíčku, a tak ulevíte rodinnému rozpočtu.

O užitečnosti fólie není pochyb

Snad každý ví, jak bublinková fólie vypadá. Dokonce i malé děti, protože na ni luskají nafouklá kolečka. Je to velká zábava, ale také účinný pomocník proti stresu. Luskání bublinkové fólie je ovšem ten poslední způsob, jak ji využít. Tento produkt se dá využít při mnoha příležitostech. Univerzálnost fólie je nekonečná a snadno se s ní manipuluje.

Už nebudete potřebovat houbičku na nádobí

Většina lidí si dokáže představit, že do bublinkové fólie něco zabalí. Tím jsou ovšem nápady vyčerpány. Určitě by vás ani ve snu nenapadlo umývat s ní špinavé nádobí. Postačí vzít si kousek fólie a stočit ji do kuličky. Poté ji namočte do vody, přidejte mycí prostředek a nádobí umyjte dočista. Až budete mít nádobí čistoskvoucí a zbavené mastnoty, umyjte kuličkou bublinkové fólie i mastný dřez.

iZdroj fotografie: Pexels

Omezíte spotřebu igelitových sáčků

Bublinková fólie nahradí často používané igelitové sáčky, proto ji nikdy nevyhazujte. Opětovným používáním totiž ulevíte životnímu prostředí. Pokud se chystáte na dovolenu nebo víkendový pobyt, můžete si do ní zabalit kosmetiku, jako jsou krémy, šampony či pleťové vody. Zkrátka a dobře veškeré produkty, které by mohly během cesty vytéct do kufru.

A zpátky k využití v kuchyni

Kuchyňská linka je doslova nabitá všemožnými druhy nádobí. Při manipulaci s ním dochází k nepříjemným zvukům a ťukání. Jestliže položíte na kuchyňské police, skříňky a dno zásuvek bublinkovou fólii, vyhnete se poškození nádobí i linky. V letním období můžete do bublinkové fólie zabalit zmrzlinu a zmražené potraviny, které potřebujete převézt z obchodu rychle domů do mrazáku. Takto nahradíte drahou termotašku.

A jak využíváte bublinkovou fólii vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
České matky se obuly do Simony Krainové kvůli výchově dětí. Jsou podle nich nevzdělané
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství