Vánoční dekorace z šišek: Fantazii se meze nekladou, není potřeba dokupovat nové věci

V každé domácnosti nebo sklepě se jistě najde spousta krabic s vánočními ozdobami, které jen zabírají místo. Každý rok totiž utrácíte za nákup nových. Letos ale nemusíte.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Blížící se svátky signalizují nádherně vyzdobené domácnosti. Vánoční dekorace jsou působivé a dokonale dotvářejí tu správnou atmosféru. Možná neodoláte a každý rok přikupujete další a další ozdoby. V době obrovské vlny zdražování se vám možná bude hodit několik tipů, jak můžete domov vyzdobit levně. Navíc nebudete potřebovat další úložné prostory na uskladnění vánočních ozdob na další rok. Můžete je pak bez výčitek prostě vyhodit.

Využijte staré věci i dary přírody

výrobě vlastních dekorací, které dotvoří dokonalý vánoční vzhled domácnosti, potřebujete jen trochu šikovnosti. Vystačíte si s komponenty, které běžně končí v odpadu, nebo s nejrůznějšími přírodními poklady. Počínaje obyčejným kartonem z krabice, rozbitým perlovým nebo korálkovým náhrdelníkem, polystyrenem, kuchyňským prkénkem nebo lahví od limonády a konče šiškami, šípky či větvičkami.

Nejenže budete mít dobrý pocit z odvedené práce a vlastnoručně vyrobeného díla, ale současně vás může hřát u srdce, že jste malým dílem přispěli k ochraně životního prostředí, jelikož jste recyklovali materiály, které by za normálních okolností skončily v popelnici. Na internetu koluje spousta zajímavých tipů na výrobu efektní vánoční dekorace. Jde o jednoduché postupy, takže nemusíte mít obavy, že to nezvládnete.

Vzniknou nádherné vánoční dekorace

Kromě použitého kartonu nebo korálků můžete zvolit třeba také starý nepoužívaný umělý stromek anebo cokoli, co vám padne do oka. Potřebujete také některé z darů přírody. Vyjděte si na procházku a porozhlédněte se. Vyjma větviček stromů dekorace snadno vyrobíte i ze šípků, mechu nebo šišek. Abyste ozdobám dodali vánoční šmrnc, využijte nejrůznější tradiční propriety, jako jsou baňky, sněhové vločky nebo girlandy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle videonávodu můžete během chvilky vyrobit neuvěřitelně působivé dekorace. Například vánoční stromek pokrytý šiškami, zářící věnec či barevné stojany a držáky na svíčky. Můžete popustit uzdu fantazii a použít barvu ve spreji, která se k těmto svátkům hodí, takže nejspíš zlatou, stříbrnou, červenou nebo bílou. Ze starého oprýskaného podnosu se v mžiku stane nádherná výzdoba na štědrovečerní stůl. Podívejte se, jak na to.

Jaké tipy máte na výrobu vánoční dekorace?

Zdroj: DiyBigBoom
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články