Nalijte do dřezu slunečnicový olej: Málokdo ví o jeho zázračné schopnosti
adbz.cz » Hobby » S ucpaným odpadem se dá bojovat bez chemie: Rostlinný olej v akci

S ucpaným odpadem se dá bojovat bez chemie: Rostlinný olej v akci

Nemusíte utrácet za drahé chemické přípravky na čištění odpadu. Stačí vám obyčejný olej, který nejenže zabraňuje nepříjemnému zápachu, ale také udržuje odtoky volné.

olej drez odpad
Zdroj fotografie: abcMedia

Každý miluje horkou sprchu plnou páry, kterou si vychutnává v pohodlí domova. Často však do odtoků a odpadů padají vlasy či jiné nečistoty. Právě ucpané odtoky ve vaně, sprchovém koutě, dřezu nebo umyvadle mohou být nepříjemným problémem. Váš domov může trápit zápach z trubek nebo zanesené odpady. Naštěstí existuje rychlý a bezpečný způsob, jak problém vyřešit bez použití nebezpečných chemikálií, postačí vám obyčejný olej.

Olej je záchrana

Pokud plánujete dovolenou a víte, že v domě nikdo po určitou dobu nebude, je důležité se postarat o odtok, aby nedocházelo k jeho vysychání. Když odtokem delší dobu neprochází žádná voda, může se uvolnit nepříjemný zápach a trubky mohou začít chátrat. Nové a moderní odpady nebo sprchové odtoky jsou vybaveny speciálním mechanismem, který by neměl dovolit uvolnit odpadový zápach, nicméně i tak něco projde a každý ví, jak je tento odér nepříjemný.

Odstranění zápachu a udržení odtoků volných je velmi jednoduché a nevyžaduje žádné speciální chemické přípravky, a už vůbec ne žádnou zázračnou zručnost. Všechny potřebné ingredience máte jistě doma. Připravte si pro čištění odpadu jedlou sodu, sůl a olej. Ano, to je vše. Více toho nepotřebujete a váš odpad už bude v pořádku.

Jak s těmito přípravky postupovat? Co se týká oleje, u něj to složité opravdu není. Olej nalijte do odpadu a máte hotovo. Pokud jste šikovní, zkuste olej lít po stranách odpadu a ne přímo doprostřed – docílíte tak lepších výsledků a odpad se promaže ve všech částech. Pokud jde o jedlou sodu a sůl, tam je o pár kroků navíc, které je třeba udělat.

rostlinny olej plastova lahev
Zdroj fotografie: Depositphotos

Než začnete krok s olejem, doporučuje se použít právě zmíněnou jedlou sodu a sůl. Smícháte jedlou sodu se solí a vsypete do odpadu. Stačí vám jen troška, nemusíte použít velké množství. Sypkou směs poté zalijete horkou vodou. Odpad se tak pročistí od nečistot, jako jsou zbytky jídla, chlupy, vlasy a jiné zapáchající nepříjemnosti. Po tomto kroku můžete nalít olej podle výše popsaného návodu.

Olej vytvoří ochrannou vrstvu

Použitím oleje vytvoříte ochrannou vrstvu, která zabrání vysychání vody v odtocích. Tvoří efektivní zátku, která zabraňuje pronikání nepříjemných pachů do místnosti. Můžete použít jakýkoliv olej, ale nejvhodnější je slunečnicový. S tímto jednoduchým trikem se nejen zbavíte nepříjemného zápachu, ale také přispějete k ochraně životního prostředí tím, že se vyhnete používání chemikálií. Čistý odpad bez nutnosti utrácet za drahé přípravky je ekologickým a efektivním řešením pro každý domov.