Tipy jak se zbavit ptáků na okně nebo balkóně | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Rozlučte se s otravným ptactvem a jeho trusem. Balkón, terasa a parapety zůstanou už navždy čisté s chalupářskou fintou

Rozlučte se s otravným ptactvem a jeho trusem. Balkón, terasa a parapety zůstanou už navždy čisté s chalupářskou fintou

Ptáci jsou krásná zvířata, ale někdy zanechají výkaly, tam kde to opravdu nechcete. Pokud máte na okně květiny, mohou je i poničit a nakonec se z nich stanou škůdci.

holub ptak plot
Zdroj fotografie: Depositphotos

Ptáci rádi vysedávají a prohlíží si svět a většinou to bohužel končí tak, že vám znečistí parapet nebo i balkón, a odletí. Jak si ale poradit s nezvanými návštěvníky, aby jim člověk neublížil? I když si děti rády prohlédnou holuby, kosy, poštolky nebo i sýkorky, jak odpočívají na vašem okně, většinou opravdu nadělají víc škody než užitku. Pokud dbáte na vzhled vašeho domu, tak právě ptáci u vás nejsou vítanými hosty. Výkaly se hromadí ve špatně dostupných místech, dokonce mohou i poničit květiny v květináčích.

Pachové odpuzovače

Každému občas vadí nějaká vůně a stejně tak to mají i zvířata. Většinou nesnesou silné aromatické vůně, jako je například pálivá paprika nebo skořice. Tyto odpuzovače se nanáší nástřikem, například ve spreji. Je ale potřeba ho pravidelně obnovovat, nemá tak dlouhou životnost. Například po dešti, kdy ho voda jednoduše z parapetu nebo balkónu smyje.

holub v okne
Zdroj fotografie: Pixabay

Gelové odpuzovače

Ptáci jsou hákliví na některé druhy povrchu, mezi ně patří i ty lepkavé. Pomocí gelového odpuzovače vytvoříte na parapetu, nebo i na jiných místech, povrch, který se lepí jako lepidlo a to je ptákům nepříjemné, a tak radši odletí.

Zvukové plašiče

Vydávají zvuk, který se používá nejen na plašení ptáků, ale například i proti hlodavcům nebo jiným živočichům. Většina lidí tento zvuk neslyší, ale najde se pár jedinců s lepším sluchem, a tento zvuk jim bude nepříjemný stejně jako zvířatům. Tato zařízení fungují na klasické baterie a umístíte je tam, kde chcete, aby se ptáci nezdržovali.

ptak na strese
Zdroj fotografie: Unsplash

Siluety dravců

Jedná se o samolepky, které přilepíte na fasádu domu nebo i do oken a prosklených dveří. Někdy mohou i ptáky ochránit, aby nenaráželi do skla. Jsou to napodobeniny dravců, kteří jsou pro většinu z ptáků nebezpeční. Například káně, orel nebo i hadi.

holub vakaly
Zdroj fotografie: Pixabay

Trny

Určitě jste si někdy všimli trnů, které jsou umístěné na historických památkách, sochách nebo i kašnách. Tyto trny tam jsou umístěny právě kvůli ptákům, které tam po sobě zanechávali výkaly. Jedná se o dlouhodobé a jednoduché řešení. Pokud nechcete pravidelně investovat do postřiků nebo do baterií v plašičce, jsou trny ideálním řešením.

Vybírat můžete i z různých druhů zakrytí nebo zasklení balkónů a také různých lankových systémů, které také zabrání ptactvu, aby přistálo právě na vašem okně nebo balkóně.

Zdroj: Brownstoner