Češi přenastavují bojler na stejnou teplotu. Ukázalo se, že těch pár stupňů šetří tisíce korun

Než nastavíte teplotu bojleru, je potřeba vzít v úvahu několik věcí. Avšak stačí pár stupňů a vaše peněženka zaznamená velký rozdíl.

bojler i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na konci dlouhého pracovního dne se člověk nejvíc těší na to, až přijde domů a dá si horkou vanu. Měli byste ale myslet na to, jak drahé jsou v dnešní době energie, protože i náklady na ohřev vody jsou na vašem účtu hodně vidět. Ale s tímto jednoduchým trikem můžete váš bojler nastavit tak, abyste neplatili tolik peněz za energie.

Na jakou teplotu nechat bojler nastavený?

V mnoha domovech jsou bojlery nastavovány na 60 stupňů a více, ale pokud chcete ušetřit nějakou tu korunu, můžete ho samozřejmě nastavit na méně stupňů. Dokonce i 50 stupňů může být dostačující. Ve výsledku můžete ušetřit od 4 po 22 %. A nebojte, i když ohřev vody nastavíte na méně stupňů, nebude žádný problém mytí nádobí nebo každodenní sprchování.

Opravdu stačí 50 stupňů?

Opravdu není potřeba ohřívat vodu nad teplotu potřebnou k použití. Pro mytí rukou bohatě stačí 35 stupňů a pro sprchování a koupání 38 stupňů. Jedině čištění a dezinfekce vyžaduje 88 stupňů, ale na to si můžete vodu ohřát v konvici. Pokud jste v bytě například jen dva, bude vám stačit, když bojler nastavíte jen na 40 stupňů. A pokud víte, že v domě nebudete několik dní, úplně bojler vypněte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kromě vypnutí bojleru můžete ještě ušetřit tím, že se místo koupele jen osprchujete, budete se mýt při nižší teplotě, místo v rukou budete mýt nádobí v myčce nebo koupíte ohřívač vody, který bude hospodárnější než ten předchozí. Zkrátka těch způsobů, jak ušetřit, je hodně, takže stačí, když jeden z nich vyzkoušíte.

Jakým způsobem šetříte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články