Komáři už si neškrtnou: Domácí repelent se ukázal jako 100% účinný
adbz.cz » Hobby » Komáři už si neškrtnou: Na domácí repelent stačí olej, šampon a trocha octa

Komáři už si neškrtnou: Na domácí repelent stačí olej, šampon a trocha octa

Přítomnost komárů může dosti znepříjemnit život. Naštěstí se jich můžete zbavit díky tomuto jedinečnému přípravku, který si dokážete vyrobit sami doma.

repelent moucha
Zdroj fotografie: iStock

Bodnutí od komára může být velice nepříjemné. Nejen, že způsobuje nevzhledné zarudlé pupínky na kůži, ale jejich bodnutí s sebou také přináší velmi otravné svědění. Jako ochranu před nimi můžete použít různé druhy repelentů. Ty však velmi často obsahují chemikálie, které mohou být podle lékařky Dominiquie Fontaine pro lidské zdraví škodlivé. Navíc některé tyto přípravky nemusí být účinné a jen za ně utratíte zbytečně peníze. Přitom stačí pár věcí a účinný přípravek si můžete vyrobit sami doma.

Komáři mohou být nebezpeční

V určitých oblastech může být přítomnost komárů daleko větším problémem, než se na první pohled zdá. V některých zemích bývá tento hmyz přenašečem nebezpečných chorob, jako je například malárie. Tato nemoc se na člověka přenáší právě komářím bodnutím, kdy se původce malárie dostane do lidského těla. Pro tyto případy jsou pak samozřejmě lepší chemické repelenty, jelikož snižují pravděpodobnost, že se nějakou nemocí nakazíte.

Vytvořte si ochranu

Když víte, že vám nehrozí nakažení některou nemocí, která je tímto hmyzem přenášena, můžete si velmi účinný ochranný přípravek vyrobit sami. Budou vám k tomu stačit ingredience, které velmi pravděpodobně doma budete mít. Stačí smíchat trochu rostlinného oleje, šamponu a octa, což bude bohatě stačit k tomu, aby vás komáři nechali být. Touto směsí se namažte a její účinek poznáte prakticky ihned. Žádné otravné bzučení okolo sebe celou dobu neuslyšíte.

Použijte esenciální olej

Jako odpuzovače spolehlivě fungují také esenciální oleje. Ty mají veliký benefit v tom, že si můžete vybrat z více vůní. Tím pádem si také můžete pokaždé vyrobit trochu jinou variantu vašeho ochranného přípravku. Nejúčinnější však budou oleje s vůní citronu, levandule nebo skořice. Je potřeba myslet také na to, že esenciální olej vždy musíte smíchat s nějakým běžným olejem, jako je například olivový či mandlový. Samotný vonný olejíček by totiž mohl pokožku podráždit, čemuž je třeba se vyhnout.

komár
Zdroj fotografie: Pixabay

Nezapomeňte se očkovat

Při sezení u ohně je také vhodné občas přihodit do plamenů listy tymiánu, které fungují jako odpuzovač. Listy je dobré přidat do ohně každých 45 až 60 minut, měli byste mít celý večer klid. Pokud cestujete do zahraničních destinací, zvažte také očkování proti malárii a dalším chorobám. Pokud si nejste jisti, zda je to v dané zemi bezpečné, určitě zvolte očkování jako prevenci před závažnými zdravotními komplikacemi. Tímto řešením předejdete nechtěně zkažené dovolené kvůli hmyzu.