Tablety do myčky zvládnou vyčistit celou domácnost | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » 1 tableta do myčky si hravě poradí s ucpaným odpadem ve dřezu, umyvadle i sprchovém koutu. Ušetřete za instalatéra

1 tableta do myčky si hravě poradí s ucpaným odpadem ve dřezu, umyvadle i sprchovém koutu. Ušetřete za instalatéra

Tablety do myčky lze využít nejen k mytí nádobí, ale také při úklidu celé domácnosti. Díky svým vlastnostem vám ulehčí práci a zkrátí čas strávený nad úklidem.

tableta mycka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Tablety do myčky vám mohou pomoci při spoustě problémů v domácnosti. Vyčistí ucpané odpady, špinavou pračku, ale i mastnou troubu nebo zamezí zápachu z odpadkového koše. Mnoho lidí o široké škále využití těchto tabletek nemá ani tušení, přesto dokážou vyřešit spoustu neduhů v domácnosti

Tablety do myčky bojují s mastnotou všude

Tablety do myčky si hravě poradí nejen se zašlým nádobím. Díky svým aktivním látkám zvládnou mnohem více. Můžete je použít téměř všude, kde je potřeba bojovat proti špíně a mastnotám. Například v pračce dokáží efektivně pročistit trubky zanesené mastnotou z oblečení nebo odmastit špinavé utěrky. Při praní dokáží také vybělit záclony, stačí je vyprat na obvyklý program a místo pracího prostředku použít tabletu do myčky.

tablety mycka trouba
Zdroj fotografie: Depositphotos

V kuchyni můžete tablety použít kromě běžného použití v myčce také na mastnotu v pečicí troubě. Jednu tabletu rozpusťte v pár decilitrech vody a vzniklou kašičkou troubu pečlivě vydrhněte pomocí houbičky. Nechte pár minut působit, omyjte teplou vodou a trouba bude jako nová. Stejně dobře pomohou i se špinavými pekáči, se kterými si běžná myčka neporadí. Do pekáče dejte vařící vodu, přidejte jednu tabletu a nechte působit přes noc.

Jejich použití v domácnosti je opravdu široké

Možná budete překvapeni zjištěním, že tablety do myčky dokáží vyčistit také zažloutlý porcelán nebo staré talíře. Zcela bílého a čistého vzhledu můžete dosáhnout ponořením porcelánu do lázně s rozpuštěnými tabletami do myčky. Nechte je ponořené přes noc a ráno najdete čistý a bílý porcelán, zbavený nažloutlého odstínu. Ovšem pozor! Nepoužívejte na glazovaný porcelán.

tablety mycka porcelan
Zdroj fotografie: Depositphotos

Tablety do myčky můžete použít i na uvolnění ucpaného nebo zapáchajícího odpadu. Stačí uvařit vodu, vhodit do ní jednu tabletu, a takto vzniklý prostředek nalít do odtoku. Efektivně vám tableta pomůže i při čištění odpadkového koše. Stačí ji nechat rozpustit ve vodě a roztok použít při jeho mytí. Po vyčištění houbičkou zbavíte koš všech nečistot, a tak zůstane čistý a voňavý.

Jaký další způsob využití tablet do myčky znáte?

Zdroj: The Spruce