Hloubkové čištění koberců: Stačí v horké vodě rozpustit 1 tabletu do myčky

Čištění koberce může dát opravdu zabrat. Pokud si s ním nevíte rady ani vy, pak můžete vyzkoušet tento osvědčený domácí trik.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina lidí si do svých domácností ze zásady koberce nepořizuje. Jedná se sice o krásnou dekoraci, ale horší je to pak s její údržbou. Postupem času se v nich totiž zachytává mnoho nečistot, a to včetně chlupů, prachu nebo i vylitého nápoje, které lze posléze jen stěží opět vyčistit. Mnozí v takovém případě volají odborníka, ovšem jak uvádí server Zinoti, existuje velmi snadný domácí trik, díky kterému vyčistíte koberec snadno a bez útraty. 

Stačí vám k tomu jedna tableta do myčky

Pokud jste si všimli, že je váš koberec zašpiněný, nemusíte nutně volat profesionála nebo ho vyhazovat. Aby vypadal opět krásně a nově, stačí použít jedinou ingredienci – a to obyčejné tablety do myčky. Jakmile je budete mít připraveny, vezměte si jeden kus a vložte ho do kyblíku s litrem horké vody. Poté počkejte, až se kompletně rozpustí, a tekutinu důkladně promíchejte (pokud spěcháte, tabletu jednoduše rozdrťte). 

Hotový roztok stačí již nanést houbičkou po celém koberci a pořádně ho vydrhnout. Jakmile bude čistý, vyměňte vodu a pouze odstraňte veškeré zbytky roztoku (nejlépe koberec ještě nakonec setřete čistou vodou). Postup opakujte do doby, dokud nebude dekorace kompletně vyčištěná. Na webu adbz jsme také psali o dalších způsobech, jak vám tablety do myčky dokáží pomoci v domácnosti. Osvědčily se i při tlumení zápachu.  

Pokud máte v domácnosti příliš mnoho zápachu, například z odpadu, vložte do něj jednu tabletu na mytí nádobí. Poté ji zalijte vařící vodou, vyčkejte několik minut a brzy uvidíte, že po nepříjemném aroma nebude ani stopy. Navíc ho tento osvědčený produkt osvěží, a jak uvádí server Cleanchoicemd, zabrání také tvorbě vodního kamene. 

Jak se tento trik osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články