Tablety do myčky jsou nejlepší při čištění ulpělé špíny i bělení oděvů. Kdo to jednou zkusí, už to nedělá jinak

Ten, kdo má doma myčku, si tablety do ní zkrátka kupovat musí. Ale měl by si je koupit i ten, který ji doma nemá. Dokáží totiž pomoci s úklidem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Věděli jste o tom, že tablety do myčky by si měl koupit každý, bez ohledu na to jestli myčku doma má či nikoliv? Zejména kvůli tomu, že vám opravdu skvěle pomohou v každodenním úklidu domácnosti. Jsou totiž lepší, než jakýkoliv drahý přípravek, který byste koupili v obchodě. No jen to vyzkoušejte, nebudete litovat.

1) Čištění trouby

Pokud je vaše trouba opravdu znečištěná, nezoufejte. Jednu kapsli rozpusťte v teplé vodě a pečicí troubu důkladně vytřete houbičkou. Rozhodně si ale nasaďte rukavice, přece jen je to chemikálie. Nechte několik minut působit a poté čistou houbičkou ještě vyleštěte. Trouba se bude opět blýskat jako nová.

2) Čištění plechů

Připálené pekáče lze snadno vyčistit tabletou do myčky. Nalijte horkou vodu do pekáče a vhoďte do něj kapsli. Nechte působit přes noc, aby se všechny připáleniny odlouply. Ráno uvidíte, že pekáč bude úplně jako nový. Nezapomeňte ráno opláchnout pekáč čistou vodou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Bělení oděvů

Když si rozpustíte tabletu do myčky v čisté vodě, získáte skvělý přípravek na bělení vašeho oblečení. Také vás dokáže zbavit různých skvrn. Odbarvené bílé oblečení by se mělo přes noc namočit v této vodě a poté další den vyprat jako obvykle. Uvidíte, že oblečení bude naprosto dokonale čisté.

4) Zbavte se mastných skvrn

Pokud se vám stalo, že jste nechali dítě chvilku bez dozoru a ono pastelkou pokreslilo zeď, nezoufejte. Rozpusťte si kapsli do myčky v teplé vodě a poté hadříkem přetřete skvrnu na zdi. Je třeba dávat pozor na jednu věc, používejte to, jen pokud je barva na stěně voděodolná.

iZdroj fotografie: Depositphotos

5) Čištění pračky

Tablety do myčky vás účinně zbaví usazenin vodního kamene a bakterií. Spusťte praní bez prádla, nastavte vysokou teplotu a vložte do pračky jednu nebo dvě tablety do myčky. Nejen, že vaši pračku vyčistíte, ale také tím prodloužíte její životnost.

6) Ve sprše

Nejprve si natáhněte gumové rukavice, protože tableta do myčky je docela silný prostředek. Vezměte namočenou houbu a do ní udělejte prohlubeň o velikosti tablety. Nyní můžete začít s drhnutím a čištěním. Důkladně vyčištěné povrchy opláchněte. Tento způsob lze použít jak pro sprchové závěsy, tak pro dveře sprchových koutů.

K čemu používáte tablety do myčky vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články