Nahraďte drahé tablety do myčky ingrediencí za 15 Kč. Rozdíl nepoznáte
adbz.cz » Hobby » Drahé tablety do myčky hravě zastoupí i obyčejná hořčice

Drahé tablety do myčky hravě zastoupí i obyčejná hořčice

Bez myčky na nádobí si nedokáže většina lidí plynulý chod domácnosti ani představit. Jenomže tento spotřebič potřebuje hnací motor, a tím je čisticí tableta.

horcice tableta mycka
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Myčka na nádobí už není výsadou moderních nebo movitějších domácností. Stále častěji se objevuje i v rodinách, které nemají peněz nazbyt či jsou početnější. Zkrátka a dobře. Pořizovací cena myčky na nádobí není závratná, a k tomu si v kombinaci s tabletou a horkou vodou poradí i s nejhoršími připečeninami. Nejlepší na tom je, že šetří čas i vaše ruce.

Ručnímu mytí už odzvonilo

I když máte doma myčku na nádobí, ručnímu mytí nádobí se občas nevyhnete. Nicméně byste myčku na nádobí za nic na světě nevyměnili. Není divu, když do ní nádobí prostě jednoduše naskládáte, do určené nádobky vložíte tabletu a zapnete zvolený program. V rodinách s více členy je tento spotřebič nenahraditelný. Pracovně vytížené ženy se chtějí věnovat po směně dětem, ne postávání u dřezu.

Samozřejmě může nastat drobný problém

Jak už bylo řečeno, myčku na nádobí je nutné aktivovat mycími tabletami. Jenomže může nastat situace, s níž jste nepočítali. Tablety do myčky vám prostě dojdou. Nyní máte hned dvě možnosti, jak z toho ven. Bude záležet na tom, zda máte po ruce jedlou sodu, hořčičný prášek nebo kyselinu citronovou. Tyto ingredience totiž dokážou tabletu do myčky bez problémů zastoupit.

spinava mycka na nadobi
Zdroj fotografie: Pixabay

Jedlá soda a hořčice to zvládnou

Pokud máte doma ve spíži jedlou sodu a hořčičný prášek, nemusíte klesat na mysli. Dvě zcela obyčejné věci používané v domácnosti se vám budou hodit. Vytvořte z nich pastu a kápněte do ní i trošku klasického mycího prostředku na nádobí. Vznikne tak gelová pasta, kterou následně vložte do dávkovače pro mycí tabletu. Výsledkem budete překvapeni.

Po umytí se těšte na lesklé a čisté nádobí

K druhé metodě budete potřebovat opět hydrogenuhličitan sodný a k tomu kyselinu citronovou. Toto spojení silných čističů zajistí vašemu nádobí dokonalou čistotu a zářivý lesk. Postačí, když nasypete dvě čajové lžičky sody a jednu čajovou lžičku kyseliny citronové přímo do dávkovače na tabletu. Obě vychytávky můžete aplikovat kdykoliv. Oceníte je v případě, že jste tablety do myčky zapomněli koupit či na ně nemáte aktuálně finanční prostředky.