Usušte vyprané prádlo efektivně i bez sušičky. Obyčejný ručník zrychlí proces sušení až dvojnásobně

Začala zima, a to bohužel znamená, že už nemůžete sušit oblečení venku. Hodně lidí ale nesnáší mít prádlo vevnitř, protože ne vždy pořádně uschne.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho lidí nerado suší prádlo doma, protože ne vždy zcela uschne a občas se dokonce stane, že nepříjemně páchne. Celý proces navíc trvá mnohem déle, v bytě je kvůli tomu vlhký vzduch a vůně oblečení, které se sušilo venku, je oproti tomu krásně svěží. Co s tím tedy můžete udělat, aby to šlo aspoň trošku lépe?

Není dobré sušit prádlo doma

Podle nového skotského průzkumu není vůbec dobré nechat prádlo schnout doma. Ve výsledku se totiž v místnosti velmi zvýší vlhkost, a to napomáhá růstu a tvorbě různých parazitů, kteří mohou dokonce zhoršit váš zdravotní stav. Také kvůli tomu můžete mít problémy s dýcháním nebo si způsobit onemocnění dýchacích cest.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sušení prádla doma je časté

Vysoká vlhkost je také skvělá pro růst různých roztočů a výskyt plísní. To může ztížit život především pacientům s astmatem, ale mohou se zhoršit i příznaky různých alergií. Zajímavé je i to, že například v Británii až 87% domácností suší prádlo především doma. Jenže pro Británii je typické smutné a deštivé počasí, takže se ani není čemu divit.

i

Trik s ručníkem

Samozřejmě, že nejlépe se mají ti, co mají doma sušičku, protože nemusí řešit problémy spojené se sušením oblečení vevnitř. Ta totiž dokáže prádlo usušit tak dokonale, že ho potom už jen můžete poskládat a dát do skříně. Ale bohužel ne každý má tohoto pomocníka doma, a pro ty je tu tento geniální trik.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jednoduše položte suchý ručník na věšák s mokrým prádlem, protože pojme hodně vody z ostatního oblečení, takže celkově bude sušší, a tím pádem nebude celý proces trvat ani tak dlouho. Vyzkoušejte to.

Jakým způsobem sušíte oblečení doma vy?

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články