Stát nabízí příspěvek 38 140 Kč. O peníze se může přihlásit velká skupina Čechů. Spadáte do ní?

Každý, kdo se zajímá o svou budoucnost, může požádat stát o pěkné peníze. Existuje mnoho příspěvků, které vám ročně dají až přes 38 000 Kč.

i Zdroj fotografie: Česká televize
                   

České banky a podobné instituce nabízí řadu zajímavých možností, jak si občané mohou našetřit peníze na svou budoucnost. Ať už jde o stavební spoření, penzijní připojištění nebo jiné spořící balíčky, mnoho lidí si neuvědomuje, že pokud využíváte většinu z nich, můžete také požádat stát o příspěvek či slevu na dani (pokud jste podnikatel). Každý Čech si tak může dle serveru SeznamZprávy přijít až na 38 140 Kč naprosto každý rok.  

Tučné příspěvky od státu pro každého 

Většina odborníků posuzuje státní příspěvky v Česku jako příliš štědré. Nejde přitom ani tak o dané částky, ale spíše o skutečnost, že na ně mohou dosáhnout i bohatší lidé, což je tak trochu nefér vůči těm chudším. I ti si ale mohou například založit stavební spoření, které patří k nejbezpečnějším finančním produktům, a stát vám do něj bude každý rok přispívat. Nikoli však 2000 Kč, jak tomu bylo doposud, ale pouze 1000 Kč.

Naspořit přitom musíte každý rok minimálně dvacet tisíc, a to minimálně šest po sobě jdoucích let. Sjednat si můžete také penzijní připojištění, které se zaměřuje na tvorbu finančního polštáře na penzi. Každý, kdo si tam bude měsíčně posílat peníze, má podle serveru Financnivzdelavani nárok na státní příspěvek a daňové zvýhodnění. Na maximální příspěvek pak dosáhnou ti, kteří každý měsíc spoří alespoň tisícovku. 

model domku, peníze iZdroj fotografie: Freepik
Stát nabízí zajímavé příspěvky pro každého, kdo si chce spořit do budoucnosti.

Stát v tomto případě přispívá ke každé úložce 340 Kč a váš zaměstnavatel může tento příspěvek ještě navýšit. Nahromaděné peníze si pak občané mohou vybrat v den 60. narozenin, a to poté, co alespoň 10 let spořili. Tyto příspěvky lze mimo jiné odečíst ze základu daně (stejně jako úroky z hypotéky), a to až do výše 48 000 Kč každý rok. Slevy na dani mohou získat i ti, kteří mají rodinu a jejich druhá polovička nepracuje. 

Co si o těchto příspěvcích myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články