Za tento nábytek jsou sběratelé ochotni zaplatit i 500 000 Kč. Někdo z nás ho má doma. Už jste se po něm podívali?

Některé kusy starého nábytku mohou mít cenu stovek tisíc korun. Pokud je máte doma i vy, poraďte se ohledně jejich hodnoty s odborníkem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V současné době jsou někteří lidé ochotni zaplatit obrovské částky za něco, čeho je na světě málo a má to určitou historickou hodnotu. Příkladem je toho nábytek vyráběný před rokem 1945, za který vám dle serveru iReceptář na trhu leckdo utrhne ruce. Ještě než se ho však rozhodnete prodat, měli byste se poradit s odborníkem, který vám pomůže určit cenu. Ne každý s vámi totiž bude jednat poctivě, takže vám to může ušetřit mnoho peněz. 

Starý nábytek a jak ho prodat 

Mnoho lidí se starého nábytku zbavuje tak, že ho vyvezou na sběrný dvůr nebo nabídnou zdarma za odvoz. To je však naprostá škoda, neboť si tímto způsobem nechávají protéct prsty příležitost přijít si na velké peníze. Některé vzácné kusy, jako je například komoda nebo vitrína (zejména pokud byly vyrobeny před rokem 1945 ve stylu art deco), mohou mít na trhu hodnotu stovek tisíc korun. Před jejich prodejem je však důležité být na pozoru.

Vzácný nábytek byste nikdy neměli nabízet rovnou obchodníkům, neboť se vás budou snažit ošidit. Často ho totiž chtějí odkoupit za velmi malou částku, přičemž následně ho nabídnou ve svých obchodech podstatně dráž. Nejlepší proto bude, když se prvně poradíte s odborníkem, který odhalí jeho skutečnou hodnotu a například také to, zda byl v minulosti renovován nebo výrazně poškozen. Plusem podle webu InStory také je, pokud na sobě má autogram výrobce.

Starý nábytek iZdroj fotografie: Depositphotos
Starý nábytek může mít obrovskou cenu.

Nabídněte nábytek na bazaru 

Jakmile budete znát cenu nábytku, můžete se vydat za obchodníky a začít s nimi jednat podle svého. V rukávu totiž budete mít skutečnost, že jste ho nechali posoudit odborníkem a nikdo vás již nemůže oklamat. Dobrým nápadem je poté nabídnutí daného výrobku na aukčních serverech nebo bazarech. Tam mimo jiné můžete nastavit i vyšší cenu. Na webu adbz jsme psali i o dalších retro věcech, které možná máte doma a mají obrovskou hodnotu.

Co se starým nábytkem děláte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články