Starý nábytek vyhodí jen totální blázen. Jeho hodnota je vyšší než měsíční plat většiny Čechů

Pokud vyklízíte dům po babičce, rozhodně se nezbavujte starého nábytku. V některých případech by mohl mít obrovskou cenu.

i Zdroj fotografie: Česká televize
                   

Mnoho lidí má ve své domácnosti poklady, za které by leckterý sběratel nebo nadšenec do historie zaplatil velké peníze. Jednat se přitom může i o nábytek, a to zejména o kusy z minulého století, včetně starých kredenců a vybavení v bruselském stylu. Ty vám mohou na trhu vynést klidně desítky tisíc korun, přičemž čím lepší bude jejich stav, tím větší částku si za ně můžete říct. Vysokou hodnotu pak mají mince, retro hračky a například také plakáty.

Drahý nábytek má doma plno lidí 

V současné době se čím dál více lidí vrací k retro trendům, a to zejména co se týče nábytku a oblečení. Není proto žádným překvapením, že je na trzích můžete vidět klidně za desítky tisíc korun. Pokud se tedy chystáte na úklid domu nebo jste zdědili dům po babičce a chcete ho renovovat, rozhodně se nezbavujte starých komod, stolů, křesel a ani dekorací – na webu adbz jsme také nedávno psali, jak můžete zužitkovat zachovalá kachlová kamna

Právě tyto předměty jsou hojně vyhledávány na různých aukcích, internetových tržištích a odkoupí je od vás i leckterá velkofirma. Například starší nábytek v bruselském stylu z 60. let 20. století dnes stojí klidně i 15 tisíc korun za kus, přičemž na první pohled vypadá naprosto obyčejně. Velmi dobře se pak dle serveru DomekIOgrodek prodávají i kredence, ovšem ty je ve většině případů třeba opravit a zprovoznit, což dnes může stát plno peněz. 

iZdroj fotografie: Lukáš Jírovec pro adbz

Ovoce vám přinesou i další předměty 

Peníze vám mohou vydělat i další předměty, které možná máte ve své domácnosti. Až půl milionu korun stojí pětihaléř z roku 1924, zatímco cena původního vydání knihy Harry Potter a Kámen mudrců z roku 1997 od autorky J. K. Rowlingové, kterého vyšlo pouze 500 kusů, se může vyšplhat na zhruba 1 300 000 Kč. Mnoho sběratelů pak dle webu Roklen24 vyhledává i staré originální plakáty, VHS kazety, retro hračky anebo poštovní známky.

Co sbíráte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články