Použili stará CDéčka a stará kuchyň rázem srší nadčasovým dojmem. Výroba takové stěny je přitom naprosto jednoduchá

Mladí manželé použili CD k uspořádání backsplash (obkladu) do jiskřivé a krásné kuchyňské stěny. Svůj důvtipný a originální nápad sdíleli na internetu.

i Zdroj fotografie: S vědomím Shandra Dalton
i Zdroj fotografie: S vědomím Shandra Dalton
i Zdroj fotografie: S vědomím Shandra Dalton
i Zdroj fotografie: S vědomím Shandra Dalton
i Zdroj fotografie: S vědomím Shandra Dalton
i Zdroj fotografie: S vědomím Shandra Dalton
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

Technologický pokrok v dnešní době skutečně letí dopředu. Jako by to bylo včera, co zastaralé audio nahradily CD, které vypadaly jako zázrak vědeckého myšlení. A dnes už sami pro sebe nenacházejí využití a ustupují novým flash diskům s velkým množstvím paměti. Zkuste si ze starých CD něco vytvořit.

Co budete potřebovat

  • Nepotřebná stará CD
  • PVA lepidlo
  • tmel
  • velké nůžky nebo řezák
  • hadry

Skvělý nápad

Manželé se rozhodli, že si předělají nudnou kuchyňskou linku a výsledek předčil jejich očekávání. Duhové úlomky disků krásně odrážejí světlo během dne a zaplňují kuchyňský prostor pestrobarevnými zářivými odlesky. Nyní manželé téměř nerozsvěcují světlo v kuchyni, ale užívají si toto kouzelné záření.

Prvním krokem je nakrájet disky na malé kousky. Berte tento proces vážně, abyste nepoškodili holografickou fólii. Ostatně právě tento film později poslouží jako zdroj kouzelné záře. Nejdůležitější je vybrat správně nástroj, pomocí kterého budete řezat. Možná bude třeba úplně zahodit nůžky. K tomuto účelu je nejlepší použít zahradnické nůžky, s tvrdým povrchem odvedou výbornou práci. Pokud ale máte pouze obyčejné nůžky, počítejte s tím, že se ruce unaví.

Není to vůbec těžké

Nyní naneste lepidlo na stěnu, na kterou budete lepit. Tato práce vyžaduje trpělivost a vytrvalost, ale výsledek rozhodně stojí za to. Poté vyplňte mezery mezi kousky CD tmelem. Když tmel zaschne, setřete zbytek hadříkem a rozetřete do zářivého lesku. Je to vážně jednoduché, jen zkrátka trošku zdlouhavé, ale za ten výsledek to stojí.

iZdroj fotografie: S vědomím Shandra Dalton

Ilona a Rainer strávili celé dva měsíce pečlivou prací. Neustále je ale rozptylovaly jiné činnosti, takže pokud se tomu budete věnovat naplno, nebude vám to trvat tak dlouho. A jakmile uvidíte, jak dobře vaše kuchyňská linka bude vypadat, nebudete litovat ani jediné minuty, kterou jste u toho strávili. Tato mozaika opravdu vypadá skvěle.

Jak jinak byste využili stará CD?

Zdroj: Bhg

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články