Správná péče o Vánoční hvězdu zajistí krásné květy | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Dopřejte Vánoční hvězdě správnou péči. Když teď aplikujete 3 snadné principy, nadělí vám přes svátky gigantické květy

Dopřejte Vánoční hvězdě správnou péči. Když teď aplikujete 3 snadné principy, nadělí vám přes svátky gigantické květy

Vánoční hvězda je charakteristickou rostlinou pro období vánočních svátků. Správná péče vám zajistí, že bude krásně a dlouho kvést.

hvezda vanoci
Zdroj fotografie: Depositphotos

Není snad tradičnější vánoční rostlinky, než Vánoční hvězdy. Tato květina má velké, do ruda zbarvené, okvětní lístky se žlutými květy uprostřed. Vánoční hvězdy ale mohou mít také bílou, modrou nebo i růžovou barvu. Nejžádanější je však ve své rudé, vánoční odrůdě. O Vánoční hvězdu je potřeba dobře pečovat, aby vám mohla svými květy zdobit domov v průběhu celých Vánoc.

Vánoční hvězdu znali už ve starověku

Tato květina pochází ze Střední Ameriky a k dekorativním a léčebným účelům ji používali už Aztékové. V dnešní době slouží vánoční hvězda jako jeden z hlavních dekorativních prvků vánoc. Aby jste dosáhli krásných a plných barev, je potřeba o Vánoční hvězdu náležitě pečovat. S pár jednoduchými radami ji zvládne vypěstovat doma každý.

vanocni hvezda kvet
Zdroj fotografie: Depositphotos

Již podle názvu lze předpokládat, že Vánoční hvězda roste nejlépe v zimních měsících. Právě proto jsou oblíbenou dekorační rostlinou právě během vánočních svátků. Tuto rostlinu je ale možné zachovat v plné kráse mnohem déle, stačí vědět, jak o ni pečovat. Vytvořit ideální atmosféru pro Vánoční hvězdu není vůbec těžké a jejích květů si tak můžete užívat ještě déle.

Důležité je osvětlení i správné zalévání

Protože Vánoční hvězda pochází ze Střední Ameriky, jsou zvykle na pořádnou dávku slunečních paprsků. Doporučujeme tedy umístit rostlinu k dobře osvětlenému oknu, aby na ni v průběhu dne co nejdéle dopadalo sluneční světlo. Nejlepší jsou okna orientována na východ. Dbejte také na to, aby se okvětní lístky rostliny nedotýkaly sklad. Mráz by mohl nenávratně poškodit celou rostlinku.

vanocni hvezda barevne kvety
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jako u všech květin, je důležité dbát na správné zalévání. Rostlinu nesmíte přelít, aby nezačaly plesnivět kořeny, jinak ji stačí udržovat dostatečně zavlaženou. Vánoční hvězdu musíte udržovat v teplotě mezi 19 a 24 stupni celsia, což je běžná pokojová teplota. Pokud budete větrat, rostlinu dejte pryč, prudký pokles teploty by mohl zapříčinit rychlé uvadnutí okvětních lístků.

Jakou další pro Vánoce charakteristickou rostlinu pěstujete doma?

Zdroj: FTD