Jak rychle a snadno určit správnou porci špaget pro jednoho jedlíka? Stačí k tomu jedna mince

S tímto jednoduchým trikem s mincí už nebudete muset odhadovat správnou porci špaget na jednoho jedlíka, postačí vám k tomu dvoukoruna.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Přestože špagety pocházejí z Itálie, jsou velmi oblíbené i v naší zemi a jsou skvělou volbou pro rychlou a snadnou večeři. Nicméně pro ty, kteří špagety rádi vaří, může být obtížné odměřit správnou porci na osobu, což může vést k přebytečnému množství jídla nebo naopak jeho nedostatku. Naštěstí existuje jednoduchý trik s mincí, který vám pomůže určit správnou porci špaget pro jednoho jedlíka.

Jak odměřit správnou porci špaget na jednoho jedlíka?

Metoda byla zapůjčena zahraničními kuchaři a zahrnuje použití mince s průměrem 20,8 mm. Na české poměry je to velikost zhruba dvoukoruny. Standardní porce těstovin pro jednoho jedlíka by měla zcela zaplnit prostor mince. To odpovídá hmotnosti 80 gramů v sušené formě a 100 gramů v uvařené vodě. Měření pomocí mince zajistí dostatečné množství pro jednoho jedlíka bez přejídání se.

Použití mince k určení porce špaget je snadné a zvládne ho úplně každý. Pastu vytáhněte z obalu a přidržte ji nad mincí tak, aby bylo možné srovnat průměry. Po měření zopakujte tento postup pro další osoby, které budou jíst. Tento jednoduchý trik pomůže zajistit přesné odměření porce, což znamená méně zbytků, které skončí v odpadkovém koši. Pamatujte ale, že ne každý sní stejné množství špaget, někdo sní hromadu, jiný zase méně.

Jak vybrat kvalitní špagety?

Kromě správného množství špaget je důležité také vybrat kvalitní produkt. Zde jsou některé faktory, na které byste měli při výběru kvalitních špaget myslet:

  • Prostudujte si pečlivě obal a věnujte pozornost přísadě mouky. Špagety by měly být vyrobeny z nejvyššího stupně mouky z tvrdé pšenice (1. třída).
  • Zkontrolujte obsah bílkovin. Kvalitní špagety by měly na 100 g obsahovat alespoň 11 g bílkovin.
  • Kontrolujte vzhled produktu. Kvalitní těstoviny z tvrdé pšenice mají nažloutlý odstín a sklovité okraje.
iZdroj fotografie: Pixabay

Špagety jsou velmi oblíbený produkt po celém světě. Existují stovky různých receptů, jak špagety připravit. Pokud trochu pohledáte na internetu, jistě jich několik objevíte a rázem máte skvělou večeři pro celou rodinu. Mezi ty nejznámější patří špagety Carbonara, boloňské a další. Asi nejrychlejší recept na špagety je s kousky opečeného párku, zalité kečupem a posypané vrstvou sýru.

Jak připravujete špagety?

Zdroj: Express
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Sladká cesta za štíhlou postavou: Lžíce skořice s medem zatočí s nadbytečnými kily už první týden
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Herečka Jiřina Bohdalová se pyšní obrovským majetkem. Svému vnukovi koupila vilu poblíž té své
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun