Na těchto starých hračkách vydělali skoro 12 milionů korun. Ihned se podívejte, jestli takovou nemáte doma

Sběratelství se zdaleka neomezuje pouze na umělecká díla. Prodávat můžete i hračky, na kterých se dá vydělat slušná suma.

i Zdroj fotografie: Subhadeep Mandal / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Sběratelství se zdaleka nemusí omezovat pouze na umělecká díla, známky, šperky či prastaré peníze a kovy. Někdy mě až udivuje, co všechno nadšenci shromažďují a jaké sumy jsou za takové předměty schopni a ochotni utratit. Svou hodnotu však mají i hračky, má to ale háček. Rozhodně nečekejte, že za starou dobrou zobací slepičku dostanete majlant. Je ovšem několik sběratelsky atraktivních hraček, které volají po zpeněžení.

Star Wars – legenda, která přetrvává

Filmová sága režiséra George Lucase poprvé oslovila miliony diváků po celém světě v roce 1977, píše web Šedesátka, kdy byla vydána Epizoda IV. Od té doby vznikají fankluby, tematické akce s převleky, komiksy a různé hračky, figurky a upomínkové předměty, které spojují celé toto univerzum. A při troše štěstí se na některých z nich dá zbohatnout. Své o tom ví starší manželský pár z Velké Británie, který našel skutečnou raritu v garáži svého souseda, jenž ji zanechal plnou pytlů na odpadky.

Soused byl Hvězdnými válkami posedlý, a tak po dlouhá léta sbíral vše, co se jich týkalo, píše web DailyMail. Pár nevěděl, co s tolika hračkami dělat. Naštěstí je napadlo oslovit dražitele, který všechny předměty ocenil přibližně na 400 000 liber. V přepočtu tak pár získal necelých 12 milionů korun. Cena samozřejmě závisí na stavu, roku výroby a vyprodukovaném množství. Máte-li tedy starou věc v původním balení, která se zdá být nepoškozená, můžou se i z vás stát přes noc milionáři. Kdo by nechtěl vydělat na hračce?

Star Wars figurky iZdroj fotografie: Piqsels
Anglický pár pohádkově zbohatl na figurkách Hvězdných válek.

Všechno má svou hodnotu

Nedávno jsme na adbz psali o tom, že například výrobky z broušeného skla mohou mít úctyhodnou hodnotu. Často se jedná právě o ty kusy, které jste možná jako malé děti obdivovali u své babičky ve vitríně. „V pozůstalosti mi připadla stará broušená váza. Protože se mi domů nehodila, zkusila jsem ji prodat. Inkasovala jsem za ni ve výsledku 8000 Kč,“ řekla naše čtenářka paní Karolína M. ze Slavkova u Brna.

I starý nábytek ale může mít vysokou cenu. O tom, že i za stolek se zrcadlem po babičce je možné vydělat téměř milion korun, jsme na adbz informovali již dříve.

Sbíráte něco i vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články