Z obyčejné ruličky od toaletního papíru se může stát perfektní pomocník: Už žádné neuklizené skříňky

Po vynesení odpadků někdy zapomenete dát do koše nový pytel. Pak vás vytočí, že samotný koš zaneřádíte, protože jste si nevšimli, že tam není. Nervy vám ušetří tato vychytávka.

Toaletní papír došel i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Papírové ruličky od toaletního papíru nebo kuchyňských utěrek obvykle končí v koši nebo tříděném odpadu. Stačí ale trocha fantazie a šikovnosti a mohou se během minuty změnit ve velmi praktické pomocníky v domácnosti. S poměrně odolným materiálem, který dobře drží tvar, se velmi snadno pracuje. Užitečnou vychytávku na uložení odpadkových pytlů i vyložení nešikové zvládnou vyrobit během krátké chvilky.

Ruličky mohou být užitečnou pomůckou   

V každé domácnosti se rychle spotřebovává toaletní papír. Někdy i takovým tempem, že ho sotva stíháte doplňovat. Ruličky, které zbydou, končí v popelnici. Jenže to je chyba. Mohou totiž být užitečné i jinak, než že je na nich navinutý záchodový papír. Nejenže z nich děti mohou vyrobit spoustu pěkných i zábavných dekorací, ale při troše vynalézavosti pro ně najdete opravdu užitečné využití.

Vysloužilým ruličkám můžete snadno vdechnout nový život. Můžete z nich vyrobit poličku pro sbírku autíček. Jednoduše vlepíte ruličky do kartonové krabice tak, aby vyplnily celý prostor. Vytvoříte velkou patrovou garáž, v níž každý model bude mít svou kóji. Balicí papír, který zbyl po Vánocích a neposedně se rozmotává, můžete ruličkou skvěle zkrotit. Pokud vás rozčilují zašmodrchané kabely ve skříni, můžete je zafixovat ruličkou a budou hezky urovnané.

Vychytávku zvládnete v šesti krocích

Jistě oceníte i praktickou vychytávku, díky které už nebudete muset všude hledat pytle do odpadkového koše. Vyrobíte ji snadno v šesti krocích a za pár vteřin, i když neoplýváte zvláštními dovednostmi. Potřebovat budete jen nůžky nebo ostrý nůž. A samozřejmě i ruličku od toaletního papíru nebo roli z papírových kuchyňských utěrek, která je pro větší odpadkové koše vhodnější. Postup výroby zásobníku na odpadkové sáčky je jednoduchý.

iZdroj fotografie: Depositphotos

1) Sundejte z ruličky případné zbytky toaletního papíru.
2) Uprostřed ruličky vyznačte tužkou středně velký obdélník.
3) Vyřízněte nožem nebo vystřihněte vyznačený obdélník z ruličky.
4) Vložte do takto připravené ruličky roli plastových sáčků na odpadky.
5) Jeden ze sáčků částečně prostrčte vyříznutým obdélníkovým otvorem.
6) Praktický vlastnoruční zásobník uložte na dno odpadkového koše, kde budete mít vždy po ruce nový pytel, když vyjmete a vynesete ten starý, plný odpadků.

Jak by se ještě daly využít ruličky od toaletního papíru?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články